Trwa ładowanie...

Biopsja szpiku kostnego u dzieci bez znieczulenia (WIDEO)

Avatar placeholder
16.01.2020 12:59

Biopsja szpiku kostnego jest bolesna i bardzo stresująca, dlatego też wykonuje się ją dzieciom w znieczuleniu ogólnym. Okazuje się, że nie jest to jednak standardem. Rodzice poinformowali w mediach społecznościowych, że w niektórych szpitalach dzieci są w pełni świadome tego, co się dzieje wokół nich. Słyszą każde wypowiedziane słowo i odczuwają ogromny ból. To wszystko potęguje ich stres. Dzieci po takim zabiegu psychicznie dochodzą do siebie bardzo długo. Zobacz, co na ten temat mówi rzecznik praw pacjenta i minister zdrowia.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.