Trwa ładowanie...

Ile kosztują tabletki 72h po?

Tabletka po stosowana jest w sytuacjach awaryjnych, kiedy nie zabezpieczyliśmy się podczas stosunku lub kiedy antykoncepcja zawiodła. Tabletka dzień po dostępna jest bez recepty a żeby ją kupić trzeba mieć ukończone 15 lat. Jaka jest cena tabletki po? Jak działa?

Zobacz film: "Antykoncepcja a PMS"

spis treści

1. Cena tabletki po – charakterystyka

Jeśli w chwili namiętności zapomnieliście o zabezpieczeniu to na rynku dostępne są tabletki „po stosunku”, które pomogą uniknąć niechcianej ciąży. Najważniejsze jest, aby zażyć ją jak najszybciej po stosunku. Czas jest tu bardzo ważny. Tabletka po wykazuje największą skuteczność kiedy zażyje się ją do 24 godzin po stosunku. Na rynku dostępne mamy dwa rodzaje tabletek po „Escapelle” i „ellaOne”. Pierwszą można przyjąć 72 godziny po stosunku, natomiast „ellaOne” można przyjąć aż do 120 godzin czyli do 5 dni od stosunku.

Skutkiem ubocznym przyjęcia tabletki po jest np: ból brzucha
Skutkiem ubocznym przyjęcia tabletki po jest np: ból brzucha

2. Cena tabletki po – działanie

Tabletki hamują owulację, jeśli zostanie przyjęta przed jajeczkowaniem. Dodatkowo substancje zawarte w tabletkach wywołują zmiany w błonie śluzowej macicy i utrudniają implantację zarodka. Tabletki po nie działają wczesnoporonnie, więc tabletka nie zadziała jeśli doszło do zagnieżdżenia zarodka.

7 powodów, dla których antykoncepcja może być nieskuteczna
7 powodów, dla których antykoncepcja może być nieskuteczna [10 zdjęć]

Wydawać by się mogło, że antykoncepcja gwarantuje 100% zabezpieczenia przed ciążą. Niestety bywają takie...

zobacz galerię

3. Cena tabletki po – skutki uboczne przyjęcia tabletki po

Do skutków ubocznych możemy zaliczyć bóle głowy, bóle brzucha, wymioty, biegunki oraz plamienie acykliczne. Dolegliwości te występują tylko podczas cyklu, w którym tabletka została przyjęta. W następnych cyklach już nie występują.

4. Cena tabletki po – cena

Ceny tabletek po wahają się już od 30 złotych nawet do 120 zł. Wszystko zależy od apetki w jakiej została kupiona oraz od rodzaju tabletek.

Zobacz także:

5. Cena tabletki po – jak często można używać

Tabletka po może być stosowana tylko w sytuacjach awaryjnych i nie można jej stosować jako metody antykoncepcyjnej. Zażycie tabletki uzasadnione jest tylko w przypadku kiedy podczas stosunku pęknie prezerwatywa, kiedy zapomni się o przyjęciu tabletek antykoncepcyjnych lub w przypadku gwałtu. Przyjęcie większej liczby tabletek niż zaleca producent skutkuje zaburzeniami hormonalnymi i zaburzeniami miesiączkowania.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.