Trwa ładowanie...

Chcesz pozbyć się bezsenności? Zainwestuj w sansewierię. Roślina doniczkowa o niezwykłych właściwościach

To niezwykła roślina, która powinna znaleźć się w każdej sypialni. Mowa o sansewierii, nazywanej również wężownicą lub językami teściowej. Posiada właściwości zdrowotne, jest długowieczna i cenią ją nawet eksperci NASA. Roślina przybyła do nas z zachodniej Afryki i jeszcze w XIX wieku zdobyła serca Europejczyków.

1. Lecznicze właściwości rośliny

Roślina ma niezwykłą cechę. Potrafi przetworzyć dwutlenek węgla w tlen, oprócz tego oczyszcza powietrze i reguluje jego wilgotność w pomieszczeniu. Dlatego specjaliści zalecają, by sansewieria znalazła stałe miejsce w naszej sypialni. Roślina szczególnie jest zalecana w miejscach, gdzie występują urządzenia elektryczne i elektroniczne. Emitowane toksyny, takie jak formaldehydy czy smog elektromagnetyczny przyczyniają się do problemów z oddychaniem. Ponadto badacze odkryli, że formaldehyd wywołuje bóle głowy, bezsenność, osłabia odporność i prawdopodobnie ma działanie rakotwórcze.

Zobacz film: "Nie możesz spać? Spróbuj tych ziół"

Sprawdź koniecznie:

Ratownik medyczny: Każde działanie daje szansę osobie poszkodowanej na przeżycie.

To nie wszystko.Toksyny, które występują w naszych sypialniach, pochodzą również z asortymentu pokoju. Chodzi m.in.: o sklejki podłogowe, lakiery, farby oraz użyte kleje, które zawierają niebezpieczne substancje. To one są współwinne tego, że mamy złe samopoczucie. Możemy wówczas odczuwać bóle głowy, zmiany nastrojów, senność, może nawet dojść do zaburzeń pracy serca. I z tym poradzi sobie wężownica.

Rośliny z rodzaju Sansevieria posiadają grube, proste, płaskie lub cylindryczne liście
Rośliny z rodzaju Sansevieria posiadają grube, proste, płaskie lub cylindryczne liście (@Wikipedia)

Eksperci NASA prowadząc badania w poszukiwaniu sposobów oczyszczania powietrza na stacjach kosmicznych odkryli, że wężownica jest najlepszym "producentem” tlenu. Ponadto jest idealna dla alergików, sprawdza się w mieszkaniach znajdujących przy ruchliwych ulicach, biurach, a przede wszystkim w sypialniach.

Sprawdź koniecznie:

Jesienią postaw na kolor. Najmodniejsze stylizacje dla niemowląt.

2. Uprawa wężownicy

Pielęgnacja sansewierii nie jest trudna. Roślina nie wymaga dużo wody ani światła. Może stać w zacienionym miejscu. Lubi ciepło, choć i chłód jej nie przeszkadza. Jeżeli zdecydujemy się na hodowlę sansewierii, pamiętajmy o dwóch zasadach. Nie lubi być przesadzana. Taki krok najlepiej podjąć, kiedy korzenie rośliny rozpierają doniczkę. Po drugie, nie można doprowadzić do nadmiaru wody w doniczce. Korzenie ulegają zepsuciu i gniciu, a liście opadają.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza