Trwa ładowanie...

Co najbardziej zagraża życiu polskich mężczyzn?

Zobacz film: "Na co najczęściej chorują polscy mężczyźni?"

Wypowiedź: prof. Bogdan Wojtyniak, zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH

Choroby układu krążenia mogą zabić polskich mężczyzn. Dzieje się to, ponieważ mężczyźni nie chodzą regularnie na badania. Czasami nawet w ogóle się nie badają. Nie mają świadomości o podwyższonym ciśnieniu krwi czy cholesterolu. Jak wyjaśnia profesor Bogdan Wojtyniak, zła dieta i brak ruchu może być również tego przyczyną.

Zobacz także:

Polscy mężczyźni żyją o 6 lat krócej niż mężczyźni z innych krajów Unii Europejskiej. Nie oznacza to, że w Polsce medycyna jest gorsza. Są leczeni tak samo dobrze jak Ci z Europy Zachodniej. Polscy mężczyźni chorują znacznie częściej. Dlaczego? Chodzi tu o brak świadomości stanu swojego zdrowia i zapobiegania wielu chorobom. Mężczyźni, oprócz tego, że mają nieodpowiednią dietę i nie uprawiają sportu, to po prostu nie dbają o siebie. Tylko połowa z nich zdaje sobie sprawę z podwyższonego ciśnienia, czy też z czynników ryzyka jakie im zagrażają.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza