Przejdź na WP

Co to jest diafragma? Pytanie z "Milionerów" pokonało uczestnika

Teleturniej ''Milionerzy'' cieszy się nieustającą popularnością widzów. W ostatnim odcinku uczestnika pokonało pytanie o ''diafragmę''. Jaka była prawidłowa odpowiedź?

Zobacz film: "Jak wychować genialnego milionera?"

1. Trudne pytania w ''Milionerach''

Adam Dmoch, który w ''Milionerach'' walczył o główną wygraną, jest urzędnikiem i ornitologiem. Pierwsze potknięcie zaliczył już na drugim pytaniu. Hubert Urbański pytał o to, czego od 1 października 2018 roku nie muszą wozić ze sobą kierowcy samochodów.

Pytanie było na tyle trudne, że pan Adam musiał skorzystać z dwóch kół ratunkowych. Wybrał ''50:50'' i ''pytanie do publiczności''. Ostatecznie wybrał dobrą odpowiedź. Potem było już z górki, aż do pytania za 40 tysięcy złotych. Czego dotyczyło?

2. Co to jest diafragma?

Pytanie za sumę 40 tysięcy złotych brzmiało: ''Diafragma to przysłona w aparacie fotograficznym i część ciała człowieka. Która?''.

Do wyboru były cztery odpowiedzi: błona dziewicza, opona mózgowa, przepona, powieka.

Pan Adam nie miał pojęcia, jaka jest prawidłowa odpowiedź, skorzystał więc z ostatniego koła ratunkowego i zadzwonił do swojej żony, która z zawodu jest biologiem. Niestety, ona również nie znała odpowiedzi.

Po zastanowieniu pan Adam wskazał odpowiedź D: powieka. Niestety, nie był to dobry strzał.

Prawidłowa odpowiedź to C: przepona. Określenie ''diafragma'' pochodzi z łaciny. Pan Adam wyszedł ze studia z gwarantowanym tysiącem złotych.

Pytanie w "Milonerach" dotyczyło diafragmy
Pytanie w "Milonerach" dotyczyło diafragmy (screen z tvn player)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy