Trwa ładowanie...

Co warto wiedzieć o raku jajnika? (WIDEO)

Zobacz film: "Rak jajnika"

Rak jajnika jest często nazywany cichym zabójcą. Ten nowotwór stanowi około 5 proc. wszystkich zachorowań, jest to jednak jeden z najpoważniejszych form nowotworów kobiecych narządów płciowych. Dziś już wiadomo, że jedną z metod oceny ryzyka zachorowania na raka jajnika, jest nie tylko wywiad rodzinny, ale też badanie na obecność mutacji w genie BRCA1/2. Największym problemem w leczeniu raka jajnika jest brak objawów w początkowym stadium choroby. Z tego względu ponad 70 proc. przypadków jest diagnozowanych w zaawansowanym stadium choroby, gdy leczenie jest już mało skuteczne. Obejrzyj wideo.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza