Trwa ładowanie...

Czego boją się mężczyźni w łóżku?

Większość panów odczuwa w obecności kobiet różnego rodzaju obawy, które do pewnego stopnia są czymś normalnym. Jeśli jednak niepokój wobec płci przeciwnej jest bardzo nasilony, może powodować zbyt duże napięcie, a w konsekwencji prowadzić do unikania współżycia.

1. Męskie lęki w łóżku

Otóż mężczyźni najbardziej boją się ośmieszenia przed partnerką. Obawiają się, że nie będą potrafili w pełni jej zadowolić i doprowadzić do orgazmu. Panowie odczuwają także niepokój na myśl o byciu porównywanymi z innymi partnerami. Jednym ze źródeł niepokojów jest bardzo często rozmiar penisa. Innym powodem do obaw jest nieznajomość ciała kobiety, jej stref erogennych oraz reakcji na pieszczoty. Panowie boją się także, że okażą się nudnymi i nieciekawymi kochankami. Czasami obawiają się, że mogą nie być w stanie kochać się wystarczająco długo lub wystarczająco często, biorąc pod uwagę potrzeby partnerki. Boją się, że w oczach kobiety mogą mieć zbyt niską zdolność do powtarzania stosunków. Część mężczyzn odczuwa także strach przed ciążą lub tzw. złapaniem na męża.

Zobacz film: "Narkotyki i seks"

Nie każdy przyznaje się tak łatwo do swoich obaw. Niektórzy panowie chcąc zachować twarz, stosują różnego rodzaju wykręty i gry, tłumacząc powód unikania współżycia. Jednym z wyjaśnień mężczyzny może być stwierdzenie, że nie chce on robić swojej partnerce krzywdy i dlatego nie może się w pełni przy niej wyluzować. Jeśli obawy prowadzą do unikania seksu, należy zgłosić się do seksuologa lub terapeuty i szczerze opowiedzieć o trudnościach we współżyciu. Prawdopodobnie niezbędna okaże się terapia, podczas której możliwe jest nauczenie się radzenia sobie z lękiem i obawami.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza