Trwa ładowanie...

Czy Polska powinna szczepić dzieci przeciwko COVID-19? Dr Grzesiowski: "To absolutna konieczność" (WIDEO)

Dr Paweł Grzesiowski, pediatra, immunolog i doradca Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19 był gościem programu "Newsroom" WP. Lekarz wyjaśnił, dlaczego szczepienie dzieci przeciwko COVID-19 jest kluczowe w walce z pandemią.

W piątek 30 kwietnia niemiecka firma BioNTech wraz ze swym amerykańskim partnerem Pfizerem złożyła wniosek do Europejskiej Agencji Leków (EMA) o dopuszczenie stosowania opracowanej szczepionki przeciw koronawirusowi dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Niemcy zapowiadają, że jeżeli szczepionka otrzyma pozytywną opinię Europejskiej Agencji Leków, kraj ten będzie chciał jak najszybciej zaszczepić nastolatków.

Dr Paweł Grzesiowski nie ma wątpliwości - Polska także powinna rozpocząć szczepienia dzieci i młodzieży jak najszybciej.

- To jest absolutna konieczność. To nie jest kwestia tego czy chcemy, czy nie chcemy szczepić dzieci. Pamiętajmy, że jeśli zostawimy 10 milionów dzieci i młodzieży niezaszczepionych, to oni będą się zarażać. Będą chorować, co prawda mniej objawowo, albo rzadziej będą trafiać do szpitala, ale wirus będzie krążył, a nam chodzi o to, aby się pozbyć wirusa. Na pewno będziemy szczepić dzieci, tylko pytanie kiedy - twierdzi lekarz.

Dowiedz się więcej, oglądając WIDEO

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.