Trwa ładowanie...

Elektroniczne papierosy bezpieczniejsze od tradycyjnych

Naukowcy potwierdzają: elektroniczne papierosy są znacznie bezpieczniejsze od tradycyjnych i mogą okazać się bardzo pomocne w zwalczaniu nałogu nikotynowego oraz jego poważnych konsekwencji...

spis treści

1. Zastrzeżenia wobec elektronicznych papierosów

W Stanach Zjednoczonych e-papierosy pojawiły się ponad trzy lata temu. Od tamtego czasu wzbudzają wiele kontrowersji. FDA (Food and Drug Administration) zagroziło zakazaniem ich sprzedaży, gdyż zarówno skład, jak i działanie elektronicznych papierosów nie było do końca poznane. Pojawiły się podejrzenia, iż mogą one zawierać groźne substancje chemiczne. Dopiero sąd zakwalifikował e-papierosy do produktów tytoniowych, a nie urządzeń podających leki, do jakich należą plastry i gumy nikotynowe, dzięki czemu będą one podlegać znacznie łagodniejszym regulacjom FDA niż w przypadku tych drugich.

Zobacz film: "Nie pal przy mnie, proszę!"

2. Prawda o elektronicznych papierosach

Chociaż obecny stan badań nie może w pełni potwierdzić bezpieczeństwa stosowania elektronicznych papierosów, jednak wyniki testów nie pozostawiają wątpliwości co do faktu, iż są one znacznie bezpieczniejsze od papierosów tradycyjnych. Okazało się, że toksyczność elektronicznych papierosów jest porównywalna z toksycznością nikotynowych produktów zastępczych, a jest o wiele mniejsza od zwykłych papierosów. Co więcej, poziom substancji rakotwórczych w papierosach elektronicznych jest 1000 razy mniejszy niż w tradycyjnych.

3. Zalety elektronicznych papierosów

E-papierosy są bardzo pomocne w zwalczaniu potrzeby palenia papierosów, gdyż ich używanie stymuluje samą czynność palenia. Dzięki temu palacz nie tylko nie czuje konieczności palenia aż w tak dużym stopniu, lecz dodatkowo zapobiega się pojawianiu objawów związanych z rzucaniem palenia.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Objawy
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza