Trwa ładowanie...

GIF wycofuje Aspargin - popularny lek stosowany w kardiologii

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu na terenie całego kraju produktu leczniczego Aspargin, 50 szt. tabletek o dwóch numerach serii.

Zobacz film: "Jakie produkty zaburzają działanie leków?"

1. Wycofanie

(GIF)

Podmiotem odpowiedzialnym jest Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy FILOFARM. Tabletki wycofano w związku ze stwierdzeniem braku spełnienia wymagań jakościowych w zakresie wyglądu tabletki. Decyzję podjęto natychmiast.

2. Zastosowanie Asparginu

Asprgin jest produktem leczniczym z magnezem i potasem w składzie. Podaje się go w celu uzupełnienia niedoborów składników mineralnych. Lekarze przepisują go pacjentom po zawałach oraz profilaktycznie w chorobie niedokrwiennej serca.

5 mitów na temat chorób serca u kobiet, które powinnaś znać
5 mitów na temat chorób serca u kobiet, które powinnaś znać [7 zdjęć]

Chociaż większość kobiet pamięta o profilaktyce raka piersi, to nierzadko bagatelizuje czynniki ryzyka...

zobacz galerię

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.