Trwa ładowanie...

GIF wycofuje serię leku na ból gardła Inovox Express

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju serię leku na ból gardła Inovox Express o smaku miodowo-cytrynowy. Tym razem nie chodzi jednak o problemy ze składem.

1. Pomyłka w ulotkach

GIF dostał informację od podmiotu odpowiedzialnego za dystrybucję leku o wycofaniu go z obrotu, ze względu na wykrytą wadę jakościową. W niektórych opakowaniach leku znajdują się ulotki innego produktu leczniczego - Benevox Control smak cytrynowy.

Z obrotu wycofano Inovox Express smak miodowo-cytrynowy o numerze serii 00073, z datą ważności: 09.2019 r. Podmiot odpowiedzialny US Pharmacia Sp. z o.o.

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

2. Tabletki na ból gardła

Lek Inovox stosowany jest w celu miejscowego złagodzenia bólu gardła u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia. Zawiera antyseptyki - amylometakrezol i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy i lidokainy chlorowodorek, który działa znieczulająco.

Przeciwwskazaniami do stosowania leku jest nadwrażliwość na którąkolwiek substancję czynną lub substancje pomocnicze.

Decyzja GIF ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

GIF wycofał serię leku na ból gardła Inovox Express o smaku miodowo-cytrynowy
GIF wycofał serię leku na ból gardła Inovox Express o smaku miodowo-cytrynowy (123rf,com)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza