Trwa ładowanie...

Herbatniki Bonitki wycofane z Biedronki. GIS wykrył w nich alergenną substancję

Alergenny dwutlenek siarki w herbatnikach Bonitki marki Backerei Dahlhoff Polonia sp.zo.o. – ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny, który podjął decyzję o ich wycofaniu z sieci sklepów Biedronka.

1. Herbatniki Bonitki wycofane z obrotu

"Ekstra chrupiące herbatniki Bonitki z dodatkiem czekolady. Herbatniki maślano-kakaowe z dodatkiem czekolady" – czytamy na etykiecie produktu, przed którym ostrzega GIS.

Choć na opakowaniu znalazło się miejsce na wiele słów, zabrakło informacji o substancji alergennej znajdującej się w składzie produktu. W herbatnikach zbadanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono zawartość dwutlenku siarki powyżej 10 mg/kg. Takie stężenie alergennego składnika wymaga oznaczenia na opakowaniu.

Oznacza to, że jeśli herbatniki Bonitki spożyją osoby z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny, mogą one wywołać silną reakcję alergenną. W związku z tym GIS postanowił wycofać produkt.

Zobacz też: Znane i nieznane alergeny

2. Biedronka informuje o zasadach zwrotu produktu

Jak wynika z informacji dostępnej na stronie GIS, wszczęto postępowanie wyjaśniające we współpracy z dystrybutorem ciasteczek w Polsce, tj. z Jeronimo Martins Polska S.A., który poinformował o wycofaniu produktu z rynku.

Szczegółowe informacje dla klientów umieszczono na stronie internetowej www.biedronka.pl oraz w sklepach sieci Biedronka. Osoby, które zakupiły herbatniki z podanej serii, mogą dokonać zwrotu produktu w dowolnym sklepie Biedronka bez okazywania paragonu.

Szczegółowe informacje o wycofanej serii produktu:

Produkt: Ekstra chrupiące Bonitki z dodatkiem czekolady. Herbatniki maślano-kakaowe z dodatkiem czekolady

Producent: wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn przez: Koestlin d.d. Biscuits Wafers Factory Slavonska Cesta 2 a, Bjelovar, Chorwacja na zlecenie Backerei Dahlhoftt Polonia Sp. z o.o., ul. Bażantów 1, 40-663 Katowice

Numer partii: L 147

Data minimalnej trwałości: 23.07.2020

Zobacz też: Niebezpieczny składnik w marynowanych pieczarkach

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza