Trwa ładowanie...

Ile trwa seks?

Wielu z nas zastanawia się, jak długo powinien trwać seks. Każdy ma swoje upodobania, ważne jednak, aby obydwoje partnerzy w podobny sposoób postrzegali udane współżycie.

1. Szybki numerek

Krótki seks trwa kilka minut. Mężczyzna w stanie erekcji może szczytować i mieć wytrysk w ciągu jednej do czterech minut. Rozgrzana i odpowiednio podniecona kobieta również może doświadczyć orgazmu już po czterech minutach.

Jest to zazwyczaj możliwe, gdy kochankowie są bardzo siebie spragnieni, na przykład gdy musieli na siebie czekać bardzo długo. Ich pożądanie jest na tak wysokim poziomie, że nie potrzebują gry wstępnej.

Zobacz film: "Jak rozbudzić pożądanie partnera i przełamać rutynę?"

Inna sytuacja to krótki stosunek uprawiany przez niewyedukowanych seksualnie lub słabo doświadczonych mężczyzn, co prowadzi w większości sytuacji do znacznego niezadowolenia ich partnerek.

2. Stosunek "średniej długości"

To tzw. stosunek o przeciętnym czasie trwania. Zajmuje zazwyczaj 15 min. Jest to normalna długość, która dotyczy większości par, pewnie dlatego, że najlepiej wpasowuje się w warunki codziennego życia.

Długi stosunek trwa ok. 40 min. Okazuje się, że najczęściej pary mają na niego czas w dni wolne od pracy, czyli w weekendy lub podczas urlopu.

3. Stosunek bardzo długi

Seks, który można określić bardzo długim, trwa 4-5 godzin albo więcej. Zdarza się on rzadko. Jest zazwyczaj prawdziwym świętem dla związku. Stanowi on wspaniałe doświadczenie dla kochanków, powoduje zbliżenie się do siebie oraz umocnienie więzi.

W przypadku gdy partnerzy decydują kochać się długo, niezbędną umiejętnością, którą powinni posiadać panowie, jest kontrolowanie i opóźnianie wytrysku. Kobieta w czasie długiego seksu może szczytować wielokrotnie.

Należy dodać, że również w przypadku mężczyzny długi seks nie pozostaje obojętny dla doświadczanej przez niego przyjemności. Długość stosunku wzmacnia jego erekcję, zwiększa przeżywaną rozkosz oraz może prowadzić do przeżycia kliku "przedorgazmów".

4. Czas na seks

Wiele osób uważa, że po prostu nie ma czasu się kochać, a zwłaszcza nie ma czasu na długie stosunki. Zastanówmy się jednak, czy to na pewno prawda? Ile czasu spędzamy przed telewizorem lub w internecie?

Każdy powinien sam odpowiedzieć sobie na pytanie, co robi z wolnym czasem i czy nie lepiej byłoby go czasami przeznaczyć na długi seks z ukochaną osobą? Przecież nasze życie erotyczne powinno być jednym z priorytetów w związku, jeśli chcemy, by nasza miłość nie straciła barw.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza