Trwa ładowanie...

Jak odstraszyć szerszenie? (WIDEO)

Zobacz film: "Jak odstraszyć szerszenie?"

Szerszenie są owadami bardzo uciążliwymi dla człowieka. Ich ukąszenia są bolesne i niebezpieczne, szczególnie dla osób uczulonych. To szare eminencje w świecie owadów. Są drapieżnikami.

Używają swojego żądła w walce z innymi owadami i są zdolne do wielokrotnych ukąszeń. Nie zostawiają go w skórze ofiary jak pszczoły, które wyspecjalizowały się w obronie przed dużymi kręgowcami.

Szerszenie żywiąc się innymi owadami zwłaszcza muchówkami mogą pełnić pożyteczną rolę, gdy zjadają owady uznawane przez człowieka za szkodniki, ale szerszenie zjadają również owady pożyteczne, np. pszczoły, nadgryzają dojrzałe owoce i uszkadzają młode drzewka, powodując w ten sposób szkody w leśnictwie i sadownictwie.

Jad szerszenia nie jest substancją dobrze poznaną, użądlenie jest boleśniejsze od ukąszenia pszczół czy os, głównie ze względu na większe żądło oraz obecność acetylocholiny w jadzie. Szacuje się, że by zabić człowieka potrzeba kilkuset użądleń.

W przypadku osób uczulonych nawet jedno ukąszenie może prowadzić do śmierci, dlatego osoby uczulone powinny przez cały sezon nasilonego występowania owadów nosić przy sobie ampułkostrzykawkę z adrenaliną.

Okres letni, ze względu na wysoką temperaturę i obfitość pożywienia jest idealną porą dla rozwoju wszelkiego rodzaju owadów i pajęczaków. Dlatego, dowiedz się jak odstraszyć szerszenie. Zobacz nasze WIDEO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza