Lek dla chorych na raka jajnika wycofany

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju aż jedenaście serii produktu medycznego o nazwie Topotecan medac stosowanego między innymi w leczeniu pacjentek z rakiem jajnika z przerzutami.

10 zachowań, które podnoszą ryzyko zachorowania na nowotwór

Czy wiedziałeś, że niezdrowe nawyki żywieniowe oraz brak aktywności fizycznej mogą przyczynić się do wystąpienia raka? Chociażby z tego względu warto zmienić...

Stwierdzono odchylenia

Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynęła decyzja niemieckiej firmy farmaceutycznej o natychmiastowym wycofaniu ze sprzedaży jedenastu serii produktu medycznego Topotecan medac. Informacja została potwierdzona w systemie Rapid Alert, czyli szybkiego ostrzegania.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Dlaczego warto robić screening?"

Podmiotem odpowiedzialnym jest firma Medac, która zdecydowała się na wycofanie produktu z powodu odchylenia stwierdzonego podczas rutynowej kontroli czystości mikrobiologicznej linii produkcyjnej procesu sterylnego napełniania fiolek.

Jedenaście wycofanych serii

Topotecan medac (topotekan) jest dostępny w postaci koncentratu i wykorzystuje się go do sporządzania infuzji – kroplówki. Substancje wchodzące w jego skład niszczą komórki nowotworowe, dlatego preparat jest wykorzystywany w leczeniu pacjentek z rakiem jajnika z przerzutami, u których chemioterapia okazała się nieskuteczna, a także pacjentów z nawrotowym drobnokomórkowym rakiem płuca. W połączeniu z cisplatyną – stosowaną w chemioterapii – Topotecan medac jest wskazany w leczeniu pacjentek z rakiem szyjki macicy nawracającym po radioterapii.

Z obrotu zostały wycofane następujące serie Topotecan medac: 1 fiolka po 2 ml -E13890A, data ważności 05/2016, E13890B, data ważności 05/2016, E13890D, data ważności 05/2016, E13890F, data ważności 05/2016, E13890G, data ważności 05/2016, E13890H, data ważności 05/2016, E13890J, data ważności 05/2016, F130461A, data ważności 06/2016, F130461B, data ważności 06/2016 oraz 1 fiolka po 4 ml- K120904A, data ważności 10/2015 i L120909C, data ważności 11/2015.

Komentarze (18)
~patriota1
~patriota1 ponad rok temu

normalnie żygać sie chce, ludzie umierają na raka a oni "troszczą sie" o miklrobiologiczną czystość leku. Ale jak koncerny w żywności trują nas codziennie to jakoś żadna instytucja nie wycofuje produktów ze sprzedaży. PO PROSTU CHODZI O TO ABY LUDZIE CHOROWALI, KUPOWALI I UMIERALI BO LEKI NA RAK SĄ JEDNE Z NAJDROŻSZYCH NA ŚWIECIE I FIRMY FARMACEUTYCZNE ZARABIAJĄ NA NICH MILIARDOWE ZYSKI NIE LICZĄC SIE Z ŻYCIEM ANI ZDROWIEM LUDZI.

Odpowiedz
~Sol
~Sol ponad rok temu

Chcesz żyć? Nie jesteś rybą płynącą z prądem? Sprawdź co ma do powiedzenia Jerzy Zięba. Chorym na raka i nie tylko na raka, ale inne przypadłości polecam jego wykłady oraz książkę UKRYTE TERAPIE. Skumulował On tam wiedzę na temat najróżniejszych naturalnych metod leczenia chorób (witamina A, witamina B17, witamina C!!! , witamina D + witamina K2MK7, itd., marihuana, woda utleniona,.... ale co ja będę tu pisać.. sami szukajcie skoro chcecie żyć.. )

Odpowiedz
~Biotech
~Biotech ponad rok temu

Po 1. Wyraźnie jest napisane, że wycofane są konkretne partie leku, a nie całkowita produkcja. Po 2. Ilość pieniędzy jakie przeznacza się na badania, których celem jest odkrycie nowych leków na raka jest tak ogromna, że firmom o wiele bardziej opłacałoby się go sprzedawać (bo inwestują w te nowe leki) niż wycofywać.

Odpowiedz
~jerzyjj
~jerzyjj ponad rok temu

Pestki moreli gorzkiej ( Prunus Armeniaca ) Jądra moreli są niedrogim, naturalnym i bogatym żródłem witaminy b17. Oprócz witaminy B17 są bogate w minerały, witaminy i enzym, których nie posiada jej syntetyczny odpowiednik. Dozowanie wg Dr Krebsa: 10 pestek w ciągu dnia jako uzupełnienie diety przeciwdziałajacej powstawaniu nowotorów 30-35 pestek dziennie jako uzupełnienie diety dla osóch chorych na raka W niektórych przypadkach, przy stosowaniu pestek jako uzupełnienie diety anty-nowotoworowej, mogą wystapić nudności i zawroty głowy. W tych przypadkach zaleca się by dawkę zmniejszyć, a następnie zwiększać stopniowo w miarę przyzwyczajenia się organizmu. Nie wszystkie pestki/ jądra moreli nadają się do tego celu, aby miały odpowiednie działanie , posiadają typowy gorzkawy posmak. Niektóre pestki moreli, sprzedawane w sklepach ze zdrową żywnością, na przykład pestki ‘Hunza’ nie mają właściwości anty-nowotworowych, ponieważ nie ma w ich składzie witaminy b17. Jeśli nie możesz jeść ich w całości- pokrusz albo zmiel używając np młynka do kawy czy dziadka do orzechów. ; Gorzkie pestki moreli w diecie metabolicznej powinny być stosowane jako dodatek do witaminy b17 i enzymów a nie jako podstawa, ponieważ mogą się okazać nie wystarczające w walce z rakiem. Źródło Witaminy B17 w naturalnej postaci. Idealna w profilaktyce . Według Edwarda Gryffina, profilatycznie należy spożywać 1 pestkę na każde 5 kg wagi człowieka. Człowiek, ważący 75kg , nie powinien zjeść więcej niż 15 pestek na dobę. ------------------------------------------------ Dzisiaj wrzuta z prawdy, dokładnie cytuję komentarz czytelnika tego bloga: Otóż mój ojciec miał bardzo zaawansowanego raka prostaty z PSA na poziomie 2360, (norma od 0 do 4,4). Jeśli chcesz się upewnić zapytaj urologa co to oznacza. Ja dostałem informacje, ze stan ojca jest beznadziejny i nic mu nie pomoże. Że przy tak wysokim PSA nie mówimy tylko o raku prostaty, ale o raku uogólnionym z przerzutami do kości i inne narządy i że oni lekarze nie pomogą mu i ojciec umrze. Nie będę opisywał całości powiem tylko, że przez pierwsze trzy miesiące ojciec brał po ok 85 (słownie osiemdziesiąt pięć) pestek moreli na dobę w odstępach co 3 godziny Już po 6 tygodniach PSA spadło dokładnie o 1/3 (33%). Po następnych 6 było już na poziomie 67. Po dwóch miesiącach od momentu kiedy zaczął brać pestki stanął na nogi i mógł samodzielnie funkcjonować, bo na początku musiałem go „taszczyć” nawet na muszle klozetową. Gdy organizm jest już wyniszczony i totalnie osłabiony nie tylko rakiem, ale też chemioterapią, radioterapią, być może interwencjami chirurgicznymi, to nic już nie pomoże nawet amigdalina. Ale stan zaawansowany jest do odwrócenia. Ważne żeby nie katować i nie wyniszczać i nie osłabiać organizmu chemią. Na świecie w krajach gdzie lobby farmaceutyczne nie ma tak silnej pozycji, a być może też urzędnicy nie biorą tak ochoczo „w łapę” i nie stanowią prawa korzystnego dla koncernów leczy się już oficjalnie raka amigdaliną.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Leki i suplementy
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

brak sily

arbuz95 • ostatni post 2 godziny temu

1

Pomocni lekarze

Artykuły Leki i suplementy
Leki i suplementy

Latopic na AZS

Latopic na AZS

Preparat Latopic łagodzi objawy atopowego zapalenia skóry oraz alergii pokarmowej.

Leki i suplementy

Siła tkwi w biotynie. W jakich produktach ją znajdziesz?

Siła tkwi w biotynie. W jakich produktach ją znajdziesz?

Rola biotyny Witamina H, witamina B7, biotyna. Tak nazywamy składnik, który jest niezbędny do pracy naszego organizmu. Nazwa witaminy pochodzi z języka niemieckiego. Oznacza "haut", czyli skórę. Za co odpowiada? Jak sama nazwa wskazuje - za stan skóry,...

Leki i suplementy

Wpływ leków na płodność człowieka

Wpływ leków na płodność człowieka

Leki obniżające płodność Czy wiesz, że niektóre leki stosowane w terapii chorób przewlekłych mogą wywierać negatywny wpływ na płodność? U kobiet (...) farmaceutyki substancjami pozbawionymi tego typu działań niepożądanych....

Leki i suplementy

Czy pacjenci mogą sobie poradzić? (WIDEO)

Czy pacjenci mogą sobie poradzić? (WIDEO) Odtwórz wideo

Ból, jaki towarzyszy pacjentowi po operacji należy jak najszybciej zwalczyć. Nie jest to przyjemne uczucie, a uszkodzone tkanki lub narządy mogą także wpływać negatywnie na psychikę, co znacznie pogarsza komfort życia. Objawia się to zwykle złym samopoczuciem,...

Leki i suplementy

Trzy popularne produkty lecznicze wycofane z aptek

Trzy popularne produkty lecznicze wycofane z aptek

Kolejne serie produktów leczniczych wycofane ze sprzedaży Wśród wycofanych przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny produktów medycznych znalazły się: popularne krople do oczu dla alergików, czopki dla dzieci ułatwiające wypróżnianie się oraz Ciechociński...

Leki i suplementy

Zażywasz paracetamol? Musisz to wiedzieć

Zażywasz paracetamol? Musisz to wiedzieć

złożonych, zwłaszcza w tych przeznaczonych do leczenia objawów przeziębienia i grypy. Sięgając jednocześnie po różne leki z tej grupy, licząc