Trwa ładowanie...

Sprzedaż leku Duodart wstrzymana

Sprzedaż leku o nazwie Duodart, stosowanego u mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym, decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego została wstrzymana.

1. Tylko dla mężczyzn

Duodart w postaci kapsułek twardych jest preparatem wykorzystywanym podczas leczenia urologicznego. Oddziałuje na układ moczowo-płciowy i hormony płciowe. Preparat medyczny zmniejsza dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego. Substancje czynne występujące w leku zwiększają przepływ cewkowy, zmniejszają ryzyko ostrego zatrzymania moczu, szybko łagodzą objawy choroby i odsuwają konieczność zastosowania leczenia chirurgicznego łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

2. Decyzja GIF

Decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego został wstrzymany obrót leku Duodart (Dutasteridum + Tamsulosini hydrochloridum) 0,5 mg + 0,4 mg, kapsułki twarde, numer serii 13262759A z datą ważności lipiec 2019 r. Podmiotem odpowiedzialnym jest GlaxoSmithKline Export Ltd. z Wielkiej Brytanii.

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Decyzja została podjęta w związku z informacją przekazaną przez producenta, dotyczącą przeprowadzonej kontroli w miejscu wytwarzania produktu przez organ kompetentny we Francji. Preparat został wstrzymany, ponieważ istnieje ryzyko, że nie spełnia wymagań jakościowych. Seria produktu 13262759A z datą ważności lipiec 2019 r. nie może być stosowana w lecznictwie do czasu wyjaśnienia wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa jej stosowania.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Sprzedaż leku Duodart wstrzymana
Sprzedaż leku Duodart wstrzymana (Zdjęcie mężczyzny / Shutterstock)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza