Trwa ładowanie...

Mężczyzna jadł przez tydzień wyłącznie rzeczy z KFC i schudł kilogram. Wszystko przez jedną decyzję

Avatar placeholder
21.11.2019 07:54
Mike żywił się wyłącznie jedzeniem z fastfood'ów
Mike żywił się wyłącznie jedzeniem z fastfood'ów (Youtube)

Youtuber z Wielkiej Brytanii postanowił przeprowadzić na swoim kanale nietypowy eksperyment. Jadł przez tydzień wyłącznie potrawy serwowane w KFC, by sprawdzić, czy uda mu się zrzucić parę kilogramów.

1. Schudł jedząc fastfood

Mike Jeavons to Brytyjczyk, który od kilku lat prowadzi na Youtbie swój autorski kanał. Ideą przewodnią tegoż kanału jest to, że prowadzący przez tydzień podejmuje kolejne wyzwanie. Do tej pory sprawdzał m.in. czy można jeść jeden posiłek dziennie, czy można przeżyć wydając jednego funta dziennie, a także jak człowiek czuje się w trakcie diety Keto.

Tym razem postanowił sprawdzić, czy można żywić się przez tydzień wyłącznie daniami podawanymi w KFC . Przez tydzień nagrywał swoje posiłki i wrażenia po nich inspirując się filmem „Super size me” (2004, reż. Morgan Spurlock).

Choć produkty w KFC w Anglii nie należą do najtańszych – tygodniowe żywienie w fastfoodzie kosztowało go ponad sto funtów – to Mike zauważył pozytywne efekty swojej diety. Okazało się bowiem, że przez siedem dni… schudł blisko kilogram.

Zobacz film: "Dieta na chrapanie – co jeść, a czego unikać?"

Wszystko dzięki zastosowaniu jednej prostej zasady. Mike przez całe doświadczenie trzymał się swojego dziennego zapotrzebowania na kalorie. W jego przypadku było to 2,400 kalorii dziennie, dlatego Mike uważniej dobierał zawartość swojego zestawu, by nie przekroczyć dziennego zapotrzebowania.

Utrata kilograma wagi to jedyny pozytywny aspekt nietypowej „diety”. W trakcie eksperymentu Youtuber odczuwał ciągłe pragnienie, a pod koniec wystąpiły powracające bóle głowy. Wszystko przez to, że przez tydzień dostarczył do organizmu 150 proc. soli i 250 proc. tłuszczu więcej niż zazwyczaj. W podsumowaniu swojego filmu Mike przyznał, że jest zawiedziony wynikiem eksperymentu.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze