Trwa ładowanie...

Będą darmowe szczepionki przeciw grypie dla seniorów?

Ministerstwo Zdrowia zastanawia się nad wprowadzeniem darmowych szczepień przeciw grypie dla seniorów. Resort już szuka pieniędzy na ten cel.

Zobacz film: "Podstawowe badania, jakie powinna wykonać każda kobieta"

Sezon grypowy jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a darmowe szczepienia przeciw wirusom grypy proponuje już kilka miast w Polsce. Szczepionki będą bezpłatne dla seniorów w Warszawie, Białymstoku czy Łodzi. Teraz to, co funkcjonuje lokalnie, rząd chce przełożyć na działania ogólnopolskie.

Zobacz również:

Ratownik medyczny: Każde działanie daje szansę osobie poszkodowanej na przeżycie

"Zastanawiamy się nad tym" – przyznał minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

Jedna szczepionka przeciw grypie to koszt rzędu ok. 30 zł. Jeśli takie szczepienia przysługiwałyby – podobnie jak refundowane leki – seniorom powyżej 75. roku życia, ich łączy koszt oscylowałby wokół 60 mln zł rocznie.

Skąd wziąć pieniądze na ten cel? Radziwiłł sugeruje, że można na niego przeznaczyć środki niewykorzystane w ramach programu Leki 75+. Zanim to jednak nastąpi, potrzebna jest zmiana przepisów.

Sprawdź też:

Kolorowa jesień - najmodniejsze stylizacje dla niemowląt

"Wprowadzenie szczepień dla seniorów to na pewno nie jest kwestia najbliższych miesięcy" – podkreślił minister.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.