Trwa ładowanie...

Popularny probiotyk wycofany z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu popularnego leku probiotycznego Lakcid, stosowanego przy antybiotykoterapii i dolegliwościach układu pokarmowego.

Decyzją GIF wycofana z obrotu została seria Lakcidu, proszku do sporządzania zawiesiny doustnej, o numerze: 019616 z datą ważności 03.2018 r. Skąd decyzja o wycofaniu?

"Badanie wykazało, że próbka podmiotowego produktu leczniczego jest niezgodna ze specyfikacją podmiotu odpowiedzialnego w zakresie parametru określającego liczbę CFU pałeczek kwasu mlekowego" - czytamy w decyzji.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Stosowanie antybiotyków"

Zobacz także:

Lakcid to proszek do sporządzania zawiesiny doustnej, zawierający żywe pałeczki kwasu mlekowego. Jego właściwości sprawiają, że polecany jest przez lekarzy w antybiotykoterapii, zapaleniu jelit i biegunce.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Lakcid stosowany jest w antybiotykoterapii i problemach z układem pokarmowym
Lakcid stosowany jest w antybiotykoterapii i problemach z układem pokarmowym
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza