Trwa ładowanie...

Piątek 13-tego. Czeka nas niezwykła pełnia Księżyca Żniwiarzy. Jak wpłynie na ciało i umysł? Kolejna taka noc za 40 lat!

Piątek 13-tego to dzień, który uchodzi w Polsce za szczególnie pechowy. W tym roku wrześniowy piątek 13-tego zbiega się z nietypową pełnią księżyca, co dodatkowo może wzmagać niepokój. Co przyniesie Księżyc Żniwiarzy?

Zobacz film: "Ciemne usta, mocne oko - najważniejsze trendy w makijażu na jesień i zimę"

1. Księżyc Żniwiarzy przynosi zmiany

Księżyc Żniwiarzy — czy coś mówi ci określenie nadchodzącej pełni? Innymi słowy, określa się ją jako pełnię Księżyca Zbiorów lub Plonów albo Księżyc Wina. Nazwa wiąże się bezpośrednio z jesiennym winobraniem i zakończeniem żniw, ale niesie ze sobą więcej tajemnic, niż tylko te związane z rytmem natury.

Księżyc Żniwiarzy jest szczególny, gdyż wschodzi razem ze słońcem. Dawniej jasne noce pozwalały na zbiory przez całą dobę. Nie tylko aspekty praktyczne brano pod uwagę. W tym szczególnym czasie na znaczeniu zyskują ochronne rytuały. To najlepszy moment, aby skupić się na sobie lub zaopatrzyć w amulet. Można dzięki temu wiele zyskać.

Zobacz też: Już jutro pełnia. Jak księżyc wpływa na zdrowie i samopoczucie?

Choć piątek trzynastego to data stereotypowo pechowa, nie powinniśmy mieć przed tym dniem obaw. Warto zachować ostrożność, ale przede wszystkim ze względu na nadchodzącą szczególną pełnię. Tylko raz na wiele lat zdarza się, że pełnia przypada dokładnie trzynastego w piątek. Kolejna taka kumulacja będzie w styczniu 2049 roku.

Tegoroczny Księżyc Żniwiarzy wschodzi w znaku zodiakalnej panny. Zdaniem astrologów, warto ten szczególny czas przeznaczyć na porządki — nie tylko te domowe. To idealny okres na zmiany w życiu. Wyrzuć to, co cię zatrzymuje, bałagani w twojej przestrzeni, zrezygnuj z tego, co ci ciąży, smuci się albo osłabia. To doskonały moment na zmianę pracy lub na przepracowanie nieudanej relacji, w której tkwimy w obawie przed zmianami.

Kończący lato Księżyc Żniwiarzy to idealny moment na nowy początek. Ta jesień może być owocna nie tylko w kwestii zbiorów. To czas, który zaowocuje w przyszłości, jeśli dziś skupimy się na ochronie przed tym, co nam nie służy i na wdrożeniu pozytywnych zmian.

Jeśli boicie się, że piątek trzynastego może niekorzystnie wpłynąć na wasze postanowienia i działania w okresie tego wyjątkowego księżyca, sugerujemy, żeby podejść do tej daty ze spokojem.

Wyobraźcie sobie, że jesteście w słonecznej Hiszpanii. Ta myśl działa nie tylko pocieszająco w jesienne dni, ale przede wszystkim Hiszpanie za najbardziej pechowy dzień w roku uważają trzynasty dzień miesiąca, który przypada nie w piątek, a we wtorek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.