Trwa ładowanie...

Przegląd jamy ustnej

Przegląd jamy ustnej jest profilaktycznym badaniem polegającym na ocenie przez lekarza dentystę stanu uzębienia – ilości ewentualnych ubytków próchniczych, jakości szkliwa, stanu dziąseł, a także występowania kamienia nazębnego. Zaleca się, aby przegląd jamy ustnej był wykonywany raz na pół roku. Może on być przeprowadzony metodą tradycyjną z użyciem lusterka i zgłębnika lub też metodą bardziej nowoczesną przy użyciu specjalnego lasera do diagnostyki dentystycznej.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Badania diagnostyczne zatok"

Po wnikliwej ocenie lekarz dentysta informuje pacjenta o stwierdzonych nieprawidłowościach, o tym, jakie leczenie powinno zostać podjęte, a także ustala wstępny kosztorys sanacji jamy ustnej – czyli doprowadzenia do całkowitego wyleczenia wszystkich chorych zębów . Powszechnie wiadomo, że systematycznie wykonywane przeglądy stomatologiczne są najprostszą, najlepszą i najtańszą metodą zapobiegania próchnicy zębowej, dlatego warto o nich pamiętać.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.