Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Magdalena Pikul

Przegląd jamy ustnej

Avatar placeholder
05.09.2013 14:37
Przegląd jamy ustnej
Przegląd jamy ustnej

Przegląd jamy ustnej jest profilaktycznym badaniem polegającym na ocenie przez lekarza dentystę stanu uzębienia – ilości ewentualnych ubytków próchniczych, jakości szkliwa, stanu dziąseł, a także występowania kamienia nazębnego. Zaleca się, aby przegląd jamy ustnej był wykonywany raz na pół roku. Może on być przeprowadzony metodą tradycyjną z użyciem lusterka i zgłębnika lub też metodą bardziej nowoczesną przy użyciu specjalnego lasera do diagnostyki dentystycznej.

Po wnikliwej ocenie lekarz dentysta informuje pacjenta o stwierdzonych nieprawidłowościach, o tym, jakie leczenie powinno zostać podjęte, a także ustala wstępny kosztorys sanacji jamy ustnej – czyli doprowadzenia do całkowitego wyleczenia wszystkich chorych zębów . Powszechnie wiadomo, że systematycznie wykonywane przeglądy stomatologiczne są najprostszą, najlepszą i najtańszą metodą zapobiegania próchnicy zębowej, dlatego warto o nich pamiętać.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze