Trwa ładowanie...

Ranking Szpitali 2016: znamy zwycięzcę!

Aż 918 punktów na 1000 możliwych w rankingu na najlepszy szpital w Polsce zdobyło Centrum Onkologii im. Prof. F. Łukaszczyka z Bydgoszczy. Na podium znalazł się również Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej ze Świdnicy oraz Pleszewskie Centrum Zdrowia z Pleszewa, uzyskując kolejno 895 i 894 punkty.

Zestawienie Złotej Setki przygotowało Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) i firma doradcza IDEA Trade. To już 13. edycja konkursu „Bezpieczny Szpital”.

Najlepszym szpitalem zabiegowym monospecjalistycznym bez onkologicznych okrzyknięto Instytut Hematologii i Transfuzjologii z Warszawy. Na drugim miejscu znalazło się Centrum Leczenia Oparzeń z Siemianowic Śląskich.

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Liderem w rankingu szpitali niezabiegowych został Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr S. Jasińskiego w Zakopanem. Drugie miejsce w tej kategorii przypadło Wojewódzkiemu Specjalistycznemu Zespołowi Neuropsychiatrycznemu im. św. Jadwigi w Opolu.

Przeczytaj koniecznie

Pierwsze miejsce w kategorii „Zarządzanie” przyznano Niepublicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej Lecznicy Dzieci i Dorosłych z Chorzowa.

Centrum Onkologii im. Prof. F. Łukaszczyka z Bydgoszczy otrzymało również nagrodę w kategorii „Jakość opieki medycznej”.

Oceny szpitali dokonano na podstawie wyników ankiet, w których pytano między innymi o jakość opieki, infrastrukturę szpitalną, certyfikację i sytuację finansową. Analizowano również warunki pobytu chorych w szpitalu.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Centrum Onkologii im. Prof. F. Łukaszczyka z Bydgoszczy zdobył pierwsze miejsce w konkursie "Bezpieczny Szpital"
Centrum Onkologii im. Prof. F. Łukaszczyka z Bydgoszczy zdobył pierwsze miejsce w konkursie "Bezpieczny Szpital" (123RF)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza