Trwa ładowanie...

Rodzice oskarżeni o maltretowanie. Dziecko okazało się być chore

Półroczny Jack Fearns miał sporo siniaków. Rodzice zabrali go do kliniki. Lekarze przesłuchiwali rodziców sugerując, że biją własne dziecko. Okazało się, że chłopiec cierpi na hemofilię.

spis treści

1. Oskarżenie rodziców o maltretowanie

Rodzice Jacka, Tom i Darryla-Anne Fearns, nie rozumieli skąd na ciele ich syna pojawia się tyle siniaków. Półroczne dziecko miało ich sporo, były duże i nie chciały się goić. Postanowili pojechać do szpitala, aby skonsultować zmiany z lekarzem.

Zobacz film: "Myślała, że syn jest prześladowany. Siniaki okazały się objawem raka"

Nie spodziewali się, że podczas badania zostaną przesłuchani przez lekarzy. Przed pobraniem krwi, zrobiono też dziecku zdjęcia, aby udokumentować siniaki.

- Zadawali nam bardzo dużo pytań, przesłuchiwali nas. Pytali, skąd tak małe dziecko ma tyle siniaków na ciele. Zapytali tez wprost, czy go bijemy. Byliśmy przerażeni. Lekarze oskarżali nas o maltretowanie własnego dziecka – wspomina mama chłopca.

W ciągu 48 godzin, u chłopca zdiagnozowano ciężką hemofilię, która została odziedziczona. Oznacza to, że jego ciało ma ograniczoną zdolność krzepnięcia krwi. Wewnętrzne krwawienie jest bardzo groźne dla małego pacjenta. Każdy upadek i uderzenie mogą prowadzić do krwotoku.

Rodzice Jacka Fearnsa zostali oskarżeni o maltretowanie syna (Facebook)
Rodzice Jacka Fearnsa zostali oskarżeni o maltretowanie syna (Facebook)

Rodzice chłopca byli w szoku. Muszą nauczyć się żyć z chorobą syna i zapewnić mu bezpieczeństwo.

- Nie chcemy owijać go w watę. Nie chcemy, by Jack czuł się gorszy od innych dzieci, ale musimy nauczyć go, że każda zabawa ma swoje granice. Nigdy nie będzie mógł grać w piłkę z rówieśnikami. Pewnie będzie chciał spróbować, ale naszym zadaniem jest go przede wszystkim chronić - mówią rodzice.

Na szczęście chłopiec nie miał do tej pory poważnych wypadków.

2. Hemofilia jest dziedziczna

Dziedziczenie hemofilii jest sprzężone z płcią. Najczęściej to kobiety są nosicielkami choroby. Jeśli decydują się na dziecko, jest 50 proc. szans, że będzie chore. Jeśli matka jest nosicielem zmutowanego genu, a ojciec jest zdrowy, to ich córka będzie nosicielką, a syn będzie chory. Aby dowiedzieć się, czy jesteśmy nosicielami hemofilii należy przeprowadzić testy DNA .

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza