Trwa ładowanie...

Seria Cipro Inf wstrzymana w obrocie

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymuje w obrocie serię Cipro Inf. Chodzi o roztwór do infuzji o zawartości 2 mg/ml i pojemności 200 ml. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Dlaczego warto robić screening?"

Jaki jest powód wstrzymania w obrocie serii o numerze 17040964 z datą ważności 31.03.2019 r.? W decyzji GIF czytamy, że została ona podjęta "w związku z podejrzeniem niespełnienia wymagań jakościowych". Wstrzymana seria "nie może być przedmiotem obrotu i stosowania do czasu wyjaśnienia wątpliwości dotyczących jakości oraz bezpieczeństwa".

Przeczytaj także:

1. Co to jest Cyprofloksacyna Infomed?

Cyprofloksacyna jest antybiotykiem. U osób dorosłych stosuje się ją w leczeniu zapalenia płuc, nawracających zakażeń zatok czy zapalenia ucha. Polecana jest także pacjentom z zapaleniem skóry, narządów płciowych, w przebiegu zakażenia pęcherza moczowego i nerek, także podczas biegunki podróżnych. Natomiast u dzieci - również z czasie zapalenia płuc i zapalenia oskrzeli. Jest też lekiem przyjmowanym w mukowiscydozie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.