Trwa ładowanie...

Szpital w Rybniku zamknięty. Trzeci przypadek świńskiej grypy (WIDEO)

Zobacz film: "Szpital w Rybniku zamknięty. Trzeci przypadek świńskiej grypy"

W Polsce znów odnotowano przypadki występowania wirusa świńskiej grypy. Tym razem chodzi o trzech pacjentów, którzy obecnie przebywają w szpitalu w Rybniku do czasu aż ich stan zdrowia nie ulegnie poprawie. Czy grozi nam epidemia świńskiej grypy h1n1? Obejrzyj wideo, dowiedz się więcej o symptomach świńskiej grypy oraz o rozpoznawaniu tej choroby.

Objawy świńskiej grypy to między innymi gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle stawów, ból kości, ból głowy oraz suchy kaszel. Może pojawić się również osłabienie, brak apetytu i ból ucha. Oczywiście symptomów zachorowania jest więcej i nasilają się one wraz z upływem czasu. Nie u każdego chorego muszą pojawić się wszystkie wymienione objawy, nie zawsze muszą być też bardzo dotkliwe.

Początkowo stan zdrowia jest niemalże identyczny jak w przypadku grypy lub przeziębienia. Jednakże w przypadku wirusa świńskiej grypy spożywane leki nie przynoszą ulgi, a objawy się pogłębiają. Wówczas należy skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu i wykonać zlecone badania.

Włącz wideo i dowiedz się czym jest świńska grypa oraz co warto wiedzieć na temat świńskiej grypy. Dowiedz się o metodzie leczenia świńskiej grypy oraz o czynnikach ryzyka świńskiej grypy. Jakie są zagrożenia wynikające z infekcji ah1n1? Czy wirus świńskiej grypy może się bardziej rozprzestrzenić i dotrzeć do innych miast? Powinniśmy się obawiać? Czy świńska grypa jest trudna do wyleczenia i może wywołać powikłania? Jak można się zarazić?

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza