Trwa ładowanie...

Uczuleni na wiosnę

Co czwarty Polak cierpi na alergię. Jedną z najczęstszych dolegliwości alergików jest katar sienny, czyli alergiczny nieżyt nosa. Uporczywe „kapanie”, nagminne kichanie i uczucie zatkanego nosa to krótka charakterystyka wiosennego alergika. Co zrobić, aby ulżyć sobie w cierpieniu?

Wraz z początkiem wiosny na drzewach pojawiają się drobne kwiaty, a ich pręciki zaczynają pylić. Pylą też trawy i w rezultacie w powietrzu unoszą się miliony ziaren pyłku, które nieświadomie wdychamy, a które są jednymi z najpopularniejszych alergenów. Problem z pojawiającym się wtedy katarem siennym dotyczy mniej więcej 25% mieszkańców Polski, czyli ok. 8,5 mln osób.

Kilka najważniejszych alergenów roślinnych wywołujące objawy alegii w Polsce:

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Dlaczego warto robić screening?"

  • Brzoza – najczęstszy winowajca kataru siennego w Polsce. Drzewo to pyli od pierwszej połowy kwietnia do pierwszych dni maja. W przeciwieństwie do wielu innych roślin alergeny brzozy pojawiają się w powietrzu nagle i w dużych ilościach, przez co objawy uczulenia już od pierwszych dni okresu pylenia są bardzo uciążliwe.
  • Wierzba – pyłki wierzby, choć uczulają, mają natomiast właściwości lecznicze. Roślina ta najwięcej nasion produkuje od połowy marca do początku maja.
  • Lipa – podobnie jak wierzba ma właściwości lecznicze. Napar z jej kwiatów stosuje się w leczeniu anginy, grypy, zapalenia gardła lub stanów gorączkowych. Największe ich stężenie w powietrzu występuje od końca czerwca do końca lipca.
  • Trawy – to one najczęściej wywołują sezonowe dolegliwości alergiczne w Polsce. Co gorsza, pylą aż od drugiej połowy maja do pierwszej połowy lipca. Największe stężenie nasion w powietrzu występuje w godzinach między 5.00 a 8.00 rano oraz 17.00 i 19.00 po południu.

Aby złagodzić objawy alergii, warto unikać spacerów podczas godzin pylenia. Alergik najlepiej będzie czuł się po deszczu, wówczas pyłki opadają i nie wydychamy ich w tak dużych ilościach. Dodatkowo warto częściej prać wierzchnie ubranie (kurtka, płaszcz), ponieważ na nim również osadzają się pyłki.

Doraźną pomoc zapewni preparat, który uwolni nas od uczucia zatkanego nosa działają obkurczająco na błonę śluzową. Ułatwi oddychanie a jednocześnie podawanie innych leków donosowych stosowanych w alergii. Substancją odowiedzialną za usunięcie silnej blokady wywołanej alergicznym nieżytem nosa jest Oxymetazolina.

Vicks Sinex to jedyny w Polsce preparat, który zawiera oxymetazolinę i ekstrakt

z aloesu i eukaliptusa. Oxymetazolina działa już po kilku minutach, a efekt utrzymuje się aż do 8 godzin! Dzięki zawartości ekstraktów roślinnych, stosowanie prepratu jest łagodniejsze i przyjemniejsze. Vicks Sinex można stosować już od 6 roku życia. Aplikowany donosowo, szybko opanowuje objawy.

Informacje nt. produktu:

Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus to jedyny w Polsce aerozol do nosa zawierający w swoim składzie aloes i ekstrakt z eukaliptusa. Lek zaczyna działać w ciągu kilku minut i zapewnia ulgę w oddychaniu do 8 godzin od podania. Nazwa: Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus, Substancja czynna: Oksymetazoliny chlorowodorek, Dawka substancji czynnej: 0,5 mg/ml, Postać: Aerozol do nosa, roztwór, Wskazania: Objawowe leczenie niedrożności nosa, Przeciwwskazania: Produktu Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus nie należy stosować: u pacjentów stosujących inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) lub którzy przyjmowali inhibitory MAO w ciągu ostatnich 2 tygodni, u pacjentów z jaskrą z wąskim kątem przesączania. Produktu Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus nie należy stosować u pacjentów po przezklinowej hipofizektomii, u dzieci w wieku poniżej 6 lat, w razie nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, w razie zapalenia skóry lub błony śluzowej przedsionka nosa i wysychającego zapalenia błony śluzowej nosa, u pacjentów z ostrą chorobą wieńcową lub dusznością w przebiegu niewydolności serca. Podmiot odpowiedzialny: WICK Pharma Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH.

Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus

Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus

Sugerowana cena detaliczna Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus – 21,10 zł.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Uczuleni na wiosnę
Uczuleni na wiosnę
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza