Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Wycofanie leku na katar. Z obrotu znika 6 serii

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu ze sprzedaży leku Mucofluid, który stosowany jest do leczenia niedrożności nosa.

Zobacz film: "Skuteczne sposoby na zapalenie zatok"

1. Wycofanie leku na katar

GIF podjął decyzję o wycofaniu 6 serii leku Mucofluid, po tym jak do instytycji wpłynęła informacja od przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego za ten lek o dobrowolnym wycofaniu z obrotu podanych serii produktu leczniczego Mucifluid. Ma to związek z uzyskaniem wyników poza specyfikacją dla zawartości dwusiarczku mesny podczas badania stabilności.

2. Wycofane serie leku

GIF zdecydował o wycofaniu następujących serii leku Mucofluid (Mesnum), 50 mg/ml, aerozol do nosa, roztwór:

  • 559, data ważności: 03.2020
  • 560, data ważności: 03.2020
  • 561, data ważności: 03.2020
  • 562, data ważności: 05.2020
  • 563, data ważności: 05.2020
  • 564, data ważności: 05.2020

Przedstawicielem podmiotu odpowiedzialnego jest UCB Pharma Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie. Decyzja GIF ma rygor natychmiastowej wykonalności.

3. Mucofluid na niedrożność nosa

Mucofluid jest preparatem leczniczym stosowanym w medycynie rodzinnej i otolaryngologii do leczenia niedrożności nosa. Dzięki substancji czynnej (mesna), ułatwia usuwanie zalegającej wydzieliny z nosa.

Stosowanie Mucofluidu powoduje, że zalegająca wydzielina ulega upłynnieniu, dzięki czemu poprawia się czynność rzęsek nabłonka oddechowego. Łatwiej oczyścić drogi oddechowe. Mucofluid ma postać aerozolu i stosowany jest miejscowo. Zaczyna działać już po 5 minutach od aplikacji.

Przeciwwskazaniem do stosowania leku są nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu oraz astma przebiegająca przez gromadzenia się nadmiernej ilości śluzu i stan astmatyczny.

Wycofanie leku Mucofluid
Wycofanie leku Mucofluid (własne)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy