Trwa ładowanie...

Zincas Forte – wskazania, przeciwwskazania, stosowanie i cena

Zincas Forte jest produktem leczniczym, którego substancją czynną jest wodoroasparaginian cynku. Wskazaniem do suplementacji produktem jest niedobór cynku, którego nie można wyrównać dietą. Jak i kiedy przyjmować Zincas Forte? Jakie są przeciwwskazania do jego stosowania? Ile kosztuje produkt?

spis treści

1. Co to jest Zincas Forte?

Zincas Forte to lek zawierający cynk, którego substancją czynną jest cynku wodoroasparaginian dwuwodny. Pozostałe składniki to sacharoza, magnezu stearynian, dekstryna, karboksymetyloskrobia sodowa, celuloza, skrobia ziemniaczana oraz talk.

Zincas Forte ma postać tabletek, przeznaczony jest do stosowania doustnego u dorosłych i młodzieży – uzupełnia niedobory cynku w organizmie.

Zobacz film: "Niedoceniane pierwiastki. Czy warto suplementować cynk i selen?"

Cynk jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Oddziałuje na układ odpornościowy, czynność układu nerwowego oraz czynność tarczycy. Wpływa na syntezę białek, krwinek czerwonych oraz prawidłowe wydzielanie insuliny przez trzustkę. Odgrywa istotną rolę w procesie wzrostu i rozwoju. Reguluje wytwarzanie hormonów płciowych. Odpowiada za wzrost paznokci, włosów oraz kondycję skóry.

2. Zincas Forte – wskazania

Na co pomaga Zincas Forte? Wskazaniem do stosowania leku Zincas Forte jest niedobór cynku. Suplementacja produktem pomaga uzupełnić dzienne zapotrzebowanie na ten mikroelement, wtedy gdy nie jest możliwe uzupełnienie go dietą.

Niedobór cynku jest dużym problemem zdrowotnym, który może objawiać się m.in.:

3. Zincas Forte – przeciwwskazania i środki ostrożności

Zgodnie z treścią ulotki Zincas Forte nie powinien być przyjmowany u pacjentów, u których występują:

  • uczulenie (nadwrażliwość) na cynku wodoroasparaginian dwuwodny,
  • uczulenie (nadwrażliwość) na jakikolwiek z pozostałych składników leku,
  • niewydolność nerek,
  • rzadkie dziedziczne zaburzenia związane z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.

Ponadto Zincas Forte w opinii producenta nie powinien być przyjmowany jednocześnie z następującymi lekami:

Należy też poinformować lekarza o wszystkich innych przyjmowanych preparatach, ponieważ leki i suplementy zawierające wapń, żelazo i miedź, zmniejszają wchłanianie cynku. Z tego samego powodu leku Zincas Forte nie powinno się przyjmować jednocześnie z produktami mlecznymi.

Leku Zincas Forte nie powinno się stosować w okresie ciąży, chyba że korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Produktu nie należy stosować także u kobiet karmiących piersią.

4. Jak stosować Zincas Forte?

Suplementy i leki z cynkiem nie powinny być podstawą diety u zdrowych osób, dlatego też przyjmowanie leku Zincas Forte powinno odbywać się zawsze pod kontrolą lekarza. Lek należy przyjmować w dawce zgodnej z zaleceniami. Produkt stosuje się doustnie, po posiłku, popijając wodą.

Zwykle dorośli i młodzież powyżej 15 lat przyjmują 1 tabletkę na dobę. Jak długo brać Zincas Forte? Czas leczenia ustala lekarz. Natomiast bez konsultacji z lekarzem produktu leczniczego nie należy przyjmować dłużej niż przez 30 dni.

5. Zincas Forte – działania niepożądane

Zincas Forte może powodować działania niepożądane. Skutki uboczne nie występują jednak u każdego, najczęściej pojawiają się w przypadku przyjmowania przez pacjentów większych dawek niż zalecane. Przy zalecanym dawkowaniu nie zgłaszano działań niepożądanych.

Większe dawki związków cynku mogą powodować:

Ponadto długotrwała suplementacja Zincas Forte może przyczyniać się do zaburzonego wchłaniania miedzi i żelaza. Skutkiem czego u pacjentów przyjmujących lek dłuższy czas mogą pojawiać się niedobory miedzi oraz niedokrwistość.

6. Ile kosztuje Zincas Forte?

Cena lek Zincas Forte (50 tabletek) wynosi ok. 20-30 zł. Ten produkt leczniczy dostępny jest bez recepty. Można kupić go w aptekach, zarówno stacjonarnych, jak i online.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza