Trwa ładowanie...

Zayn Malik odszedł z One Direction z powodów problemów z odżywianiem

Avatar placeholder
13.12.2019 16:25
Zayn Malik odszedł z One Direction z powodów problemów z odżywianiem
Zayn Malik odszedł z One Direction z powodów problemów z odżywianiem

Już 9 listopada ukaże się w Polsce autobiografia Zayna Malika, piosenkarza, który był częścią grupy One Direction. Rok temu odszedł i zarówno fani, jak i dziennikarze spekulowali, co było powodem tej decyzji.

spis treści

1. Zaburzenia odżywiania wywołane presją sławy

W autobiografii Zayn Malik tłumaczy przyczyny swojej decyzji. Okazuje się, że muzyk cierpiał na zaburzenia odżywiania. Problem był poważny, ale do pewnego czasu – ignorowany.

Fani martwili się niską wagą wokalisty
Fani martwili się niską wagą wokalisty (Shutterstock)
Zobacz film: ""Wasze Zdrowie" - odc. 1"

„Coś, o czym nigdy nie mówiłem publicznie, a z czego zdałem sobie sprawę dopiero po odejściu z zespołu, to zaburzenia odżywiania. Potrafiłem nie jeść nic przez dwa, a nawet trzy dni pod rząd. To było bardzo poważne, mimo tego, że nie zwracałem na to uwagi” - powiedział Zayn.

Artysta twierdzi jednak, że zaburzenia nie wiązały się z niezadowoleniem ze swojego ciała, a jedynie z presją i sławą.

„To nie było tak, że nie miałem żadnych obaw co do swojej wagi, po prostu mogłem przez kilka dni nic nie jeść. Straciłem tak dużo kilogramów, że zachorowałem. Ilość pracy i tempo życia, ciśnienie, to wszystko źle wpłynęło na moje nawyki żywieniowe”– przyznaje muzyk.

Dziennikarze i fani nie przeoczyli faktu, że Malik stał się wyjątkowo szczupły. Podejrzewano, że może mieć problemy z narkotykami, nawet kilka razy, w wywiadach, pytano o tę sprawę jego kolegów z zespołu.

Dziś jest świadomy swoich problemów, przyznaje, że kiedy widzi swoje zdjęcia z 2014 roku, widzi na nich, jak bardzo był chory.

Zobacz także

Obecnie Zayn Malik działa samodzielnie – w marcu tego roku ukazał się jego solowy album, „Mind Of Mine”, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Ponadto muzyk współpracuje z domem mody Versace.

2. Chory często nie rozumie, dlaczego ma problem z odżywianiem

Zaburzenia odżywiania rozwijają się na podłożu psychicznym. Chorzy cierpią często również na depresję, są uzależnieni, dokonują działań autodestrukcyjnych. Zaburzenia odżywiania są jednym z objawów głębszych problemów psychicznych ból, stres, presja, niska samoocena, strach, poczucie winy, samotność).

Często sam chory nie rozumie tego, co się dzieje i dlaczego ma problemy z odżywianiem, najczęściej są to działania kompulsywne.

Zaburzenia odżywiania dzielą się na zaburzenia specyficzne (anoreksja, bulimia) i niespecyficzne (jedzenie kompulsywne, napady objadania się, zespół nocnego jedzenia, zespół przeżuwania).

Zaburzenia odżywiania to choroba, która wymaga pomocy psychologa, psychiatry i dietetyka. Zaniedbanie tego problemu może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, a w skrajnych przypadkach – nawet do śmierci.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze