Trwa ładowanie...

18-latka została pogryziona przez watahę zdziczałych psów. Dziewczyna jest w ciężkim stanie

 Kamil S. Sikora
30.05.2022 01:46
18-latka została pogryziona przez psy
18-latka została pogryziona przez psy (Getty Images)

W pobliżu miejscowości Łask (woj. Łódzkie) sfora psów zaatakowała 18-letnią Weronikę. Na skutek ugryzień dziewczyna trafiła do szpitala. Jej stan jest ciężki.

spis treści

1. 18-latkę pogryzły psy

Przed południem w czwartek 26 maja 18-latka mieszkająca w powiecie łaskim (woj. łódzkie) szła do autobusu przez las znajdujący się między miejscowościami Mikołajówek i Kopyść. Dziewczyna została zaatakowana przez sforę psów i dotkliwie pogryziona.

Jak relacjonował zastępca naczelnika wydziału prewencji policji w Łasku podkomisarz Tomasz Durka, poszkodowana została znaleziona w rowie przez przypadkowe osoby. Gdy na miejsce zdarzenia przyjechało pogotowie i policja, dziewczyna była przytomna, ale stwierdzono u niej poważne obrażenia. 18-letnia Weronika obecnie przebywa na oddziale intensywnej terapii w szpitalu WAM w Łodzi.

Zobacz film: "Rehabilitacja kardiologiczna"

Pogryziona pacjentka ma być przewieziona do placówki medycznej w Siemianowicach Śląskich, która zajmuje się przeszczepami. Na ten moment nie wiadomo skąd wzięła się w okolicach Łasku wataha agresywnych psów. Z ustaleń tamtejszych służby wynika, że sfora mogła liczyć 8-10 osobników i najprawdopodobniej jest to zdziczała psia rodzina. Pracownicy schroniska dla zwierząt w Wojtyszkach potwierdzili, że cztery zwierzęta zostały już odłowione. W czwartek o godz. 13:00 w mediach społecznościowych opublikowano ostrzeżenie.

2. Psy wciąż są na wolności

''Uwaga na grasującą watahę psów! Grasującą watahę psów widzianą ostatnio w okolicach Mikołajówka i Kopyści. Zwierzęta mogą zagrażać bezpieczeństwu mieszkańców oraz ich zwierząt. Jeśli ktoś zauważy większa grupę psów, proszony jest o pilny kontakt telefoniczny z łaską policją'' - czytamy na oficjalnym profilu facebookowym Gminy Łask.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze