Trwa ładowanie...

Pies uratował życie swojej właścicielki. Wykrył u niej nowotwór

Avatar placeholder
16.03.2022 01:01
Pies uratował życie swojej właścicielki. Wykrył u niej nowotwór
Pies uratował życie swojej właścicielki. Wykrył u niej nowotwór (Instagram)

Czy psy są w stanie rozpoznać u człowieka poważną chorobę? Tanya Hibberd z Wielkiej Brytanii twierdzi, że jest to możliwe, a jej ukochany pies husky wykrył u niej raka piersi i uratował jej życie.

spis treści

1. Pies wykrył raka

50- letnia Tanya Hibberd z Southampton w Wielkiej Brytanii postanowiła podzielić się w mediach swoją niesamowitą historią. W 2018 roku, kiedy miała 46-lat, wróciła z wakacji na Cyprze, które spędzała wraz ze swoim mężem Garym Hibberdem. Tuż po powrocie do domu, zauważyła u swojego pupila nietypowe zachowanie. Jej pies husky, który wabi się Sapphire, zaczął się nią interesować bardziej niż dotychczas.

Sapphire jest raczej typem samotniczki i najlepiej czuje się we własnym towarzystwie. Tanya była więc zdziwiona, że nagle jej pies każdego wieczoru chce się do niej przytulać i kładzie głowę na jej prawej piersi. Na początku myślała, że Sapphire przez dwa tygodnie jej nieobecności po prostu bardzo się za nią stęskniła i potrzebuje więcej bliskości.

Zobacz film: "Co warto kupić? Nawilżacze powietrza"

Suczka jednak przez cztery tygodnie ciągłe szturchała i drapała kobietę w to samo miejsce w okolicach piersi. Tanya wyczuła pod skórą niewielki guzek. Pobiegła do męza i poprosiłą, żeby też ją zbadał. Gary polecił, by jak najszybciej odwiedziła specjalistę, gdyż również wyczuł niepokojącą zmianę.

2. Diagnoza: rak piersi

Lekarze zdiagnozowali u kobiety potrójnie ujemnego raka piersi. Wcześniej Tanya wykonywała regularne badania i nie zauważyła niczego niepokojącego. Musiała przejść operację, 20 sesji radioterapii i 12 rund agresywnej chemioterapii w Southampton General Hospital.

Na szczęście kuracja zakończyła się sukcesem i w lipcu 2019 roku kobieta wróciła do zdrowia. Tanya była zszokowana, że ma tak wyjątkowego i mądrego psa, który potrafi ostrzec ją przed bardzo niebezpieczną chorobą i tym samym uratować jej życie. Jak wyznała w jednym z wywiadów, Sapphire urodziła się 13 grudnia, tego samego dnia, w którym jej ojciec Tanyi Norman (Nobby) King zmarł na chłoniaka nieziarniczego. Miał wówczas 67 lat. Tanya jest przekonana, że Sapphire, która ma teraz 6 lat, nie pojawiła się w jej życiu przez przypadek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze