6 Weidera - czym jest, zalety, ćwiczenia, harmonogram, przeciwwskazania

Istnieje wiele recept na płaski brzuch, jednak nie każda z nich może zapewnić nam zadowalające rezultaty. Co zrobić, aby wysiłek fizyczny włożony w ćwiczenia naprawdę się opłacił? Zdaniem wielu trenerów jedną z najbardziej skutecznych metod jest aerobiczna 6 weidera. Przekonaj się, na czym polega i na jakie efekty możesz liczyć, korzystając z tej metody.

6 Weidera - czym jest

Aerobowa 6 Weidera (A6W) uchodzi za jeden z najprostszych i najbardziej efektywnych opracowanych przez specjalistów zestawów ćwiczeń pozwalających spalić tkankę tłuszczową brzucha. W jego skład wchodzi 6 różnego typu aktywności, których zadaniem jest wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni.

Dość zaawansowana forma 6 Weidera pozwala zauważyć zadowalające efekty w stosunkowo krótkim czasie.  Zaangażowanie wszystkich grup mięśni zlokalizowanych w obrębie talii pozwala zgubić zbędne kilogramy i pięknie wyrzeźbić tzw. kaloryfer. Ogromnym atutem aerobicznej 6 Weidera jest fakt, że można wykonywać je samodzielnie w domu, bez konieczności wykupowania karnetu na siłownię.

6 Weidera - zalety

6 Weidera jest znana i praktykowana na całym świecie. Nic dziwnego – regularne wykonywanie tych ćwiczeń na płaski brzuch pozwala osiągnąć naprawdę zdumiewające rezultaty. Skorzystać mogą z nich zarówno osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z treningiem, jak i te, dla których aktywność fizyczna jest stałym punktem codziennego rozkładu dnia.

Warto podkreślić, że podczas treningu 6 Weidera poziom trudności wzrasta – dzięki temu nawet początkujący fani sportu bez trudu będą w stanie podołać wyzwaniu. Ogromnym atutem jest kompleksowość treningu. Nacisk położony jest w tym przypadku nie na znacznym obciążeniu mięśni, a na powtarzalność wykonywanych ruchów, angażujących także ręce i nogi.

To właśnie dzięki temu możliwe jest spalanie tkanki tłuszczowej. Warto zaznaczyć, że program 6 Weidera jest szeroko dostępny – filmiki instruktażowe z łatwością znajdziemy w sieci, dzięki czemu możemy chudnąć właściwie bez wychodzenia z domu.

6 Weidera – ćwiczenia

Aby efekty 6 Weidera były jak najbardziej zadowalające, musimy pamiętać o prawidłowym, dokładnym wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń. Jedynie odpowiednia technika jest w stanie zapewnić nam optymalne rezultaty. Każde z ćwiczeń należy wykonywać przez 3 sekundy. Pozycją wyjściową jest leżenie na plecach z rękoma ułożonymi wzdłuż ciała.

  • Krok 1: napinając mięśnie brzucha, wykonujemy skłon tułowia do przodu, jednocześnie unosząc jedną nogę do pozycji kąta prostego, dłońmi chwytamy kolano. Po upływie 3 sekund zmieniamy nogę.
  • Krok 2: zasady ćwiczenia podobne jak w kroku pierwszym – zmiana polega na tym, że uniesione muszą zostać obydwie nogi jednocześnie.
  • Krok 3: po przyjęciu pozycji wyjściowej splatamy dłonie na karku. Napinając mięśnie brzucha wykonujemy skłon tułowia do przodu, jednocześnie unosząc jedną nogę do pozycji kąta prostego.
  • Krok 4: zasady ćwiczenia podobne jak w kroku 3 – w tym przypadku unosimy jednak obydwie nogi jednocześnie.
  • Krok 5: ponownie splatamy dłonie na karku i wykonujemy skłon tułowia do przodu, naprężając mięśnie brzucha i unosząc jedną noga no kąta prostego. Następnie wykonujemy nogami ruchy naprzemienne czyli tzw. rowerek. W zależności od możliwości wykonujemy 5–20 powtórzeń.
  • Krok 6: wykonujemy skłon tułowia do przodu, napinając mięśnie brzucha jednocześnie unosimy obydwie wyprostowane nogi. Nasze dłonie muszą dotknąć kolan.

6 Weidera - harmonogram ćwiczeń

Aerobiczna 6 Weidera to trening, którego poziom zaawansowania wzrasta nie tylko z każdym ruchem, ale także z każdym kolejnym dniem ćwiczeń. Pamiętajmy zatem, aby po każdym ćwiczeniu zrobić przynajmniej pół minuty przerwy, która pozwoli mięśniom się rozluźnić. Oto jak przedstawia się przykładowy harmonogram 6 Weidera, który można oczywiście modyfikować w zależności od potrzeb i możliwości:

  dzień seria powtórzenia
 1 1 6
 2 i 3 2 6
 4–6 3 6
 7–10 3 8
 11–14 3 10
 15–18 3 12
 19–22 3 14
 23–26 3 16
 27–30 3 18

Jedno powtórzenie to wykonanie wszystkich sześciu ćwiczeń, a jedna seria – wykonanie określonej na dany dzień ilości powtórzeń

6 Weidera - przeciwwskazania

Jak spalić tłuszcz na brzuchu?

Szukasz sposobu, by pozbyć się uporczywie powracającej tkanki tłuszczowej na brzuchu? Nie działają ćwiczenia, diety, ani kosmetyki na bazie wyciągów naturalnych?...

Aerobiczna 6 Weidera to ćwiczenia aerobowe, które nie powinny wykonywać osoby, które borykają się z problemami odcinka szyjnego oraz lędźwiowego kręgosłupa. Ćwiczeń nie zaleca się także kobietom spodziewającym się dziecka.

Nad sensem jego rozpoczęcia powinny zastanowić się również osoby niecierpliwe, dla których zestaw ćwiczeń może okazać się zbyt nużący. Pamiętajmy, że niedokładne wykonywanie poszczególnych ruchów nie tylko uniemożliwi nam osiągnięcie upragnionego celu, ale może zaszkodzić naszemu zdrowiu.

Komentarze (18)
~Iza A.
~Iza A. około miesiąca temu

@~gość: Kłopot z odcinkiem lędźwiowym mógł być spowodowany różnymi czynnikami, np. w czasie ćwiczeń niekiedy zawieje poprzez zamknięte nawet okno - ciąg chłodnego powietrza i klapa. 6 Weidera jest popularne w0i na Zachodzie i u nas z dużymi efektami. Cwiczymy je co roku na wczasach katolickich, ku radości ogółu, co roku. Po prostu trzba głęboko oddychać i mocno skupić uwagę, na tym, co się robi. Patrzeć na film YouTube, jak to czynić. Nie lubię nadmiernego krytykanctwa. A może ma Pan/i lepszy pomysł.? Bo przecież najważniejsze inspirować i dodawać otuchy nam ludziom. Krytykanctwo budzi niechęć i nikomu nie pomaga. To antyinspiracja i antymotywacja. Dzięki autorom , że piszą o 6 Weidera, bo na wczasach katolicki ch nam to też zaproponowano i szczęśliwie kontynuujemy grupowo.

Odpowiedz
~Iza A.
~Iza A. około miesiąca temu

Droga Izo. Przecież napisano 6 Weidera, a nie Waltera. Ćwiczenia 6 Weidera są popularne, w tym na polskich wczasach zdrowotnych, również katolickich, bo znany jest ich zbawienny skutek. Po cóż zaraz tak deprecjonować kogoś. Wiadomo, że trzeba i dietę i sport uprawiać. Nadmierne krytykanctwo to wg psychologii projekcja cieni w zobie, czyli nieuleczonych traum, zepchnietych do podświadomości. Takim osobom wszędzie coś nie odpowiada. Iza A.

Odpowiedz
~Iza
~Iza 2 miesiące temu

Żadna 6 Waltera lecz dieta .70%sukcesu to dieta można wzmocnić mięśnie brzucha ale nie spalaszowac tkanki tłuszczowej tylko cardio i dieta spowoduje płaski brzuch bez tłuszczu a 6 jest po to by wzmacniać i rzezbic

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Trening na brzuch – zalecenia, półbrzuszki, ćwiczenia w domu, zestaw ćwiczeń, A6W
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Trening na brzuch – zalecenia, półbrzuszki, ćwiczenia w domu, zestaw ćwiczeń, A6W
Trening na brzuch – zalecenia, półbrzuszki, ćwiczenia w domu, zestaw ćwiczeń, A6W

Brzuszki - zdjęcia

Brzuszki - zdjęcia

Cieszące się największą popularnością „brzuszki" polegają na unoszeniu tułowia w pozycji leżącej ze zgiętymi w kolanach nogami. Wystarczy oderwać łopatki od ziemi i ściągać mięśnie jak najbliżej bioder. Należy pamiętać również o odpowiednim oddechu.

Trening na brzuch – zalecenia, półbrzuszki, ćwiczenia w domu, zestaw ćwiczeń, A6W

Mięśnie brzucha (WIDEO)

Mięśnie brzucha (WIDEO) Odtwórz wideo

, które są odpowiedzialne za obracanie tułowia. Wykonanie ćwiczenia na mięśnie brzucha wymaga odpowiedniej koordynacji ruchowej. Należy wyposażyć się w piłkę (...) - nie można ich odrywać od powierzchni. Wykonując...

Trening na brzuch – zalecenia, półbrzuszki, ćwiczenia w domu, zestaw ćwiczeń, A6W

Ćwiczenie na dolne partie brzucha (WIDEO)

Ćwiczenie na dolne partie brzucha (WIDEO) Odtwórz wideo

Ćwiczenie na dolne partie brzucha Mięśnie brzucha w dolnym odcinku wymagają wielu ćwiczeń, aby stały się jędrne i sprężyste. Odpowiadają (...) . Niestety, właśnie nieestetyczne brzuszki...

Trening na brzuch – zalecenia, półbrzuszki, ćwiczenia w domu, zestaw ćwiczeń, A6W

Ćwiczenie na mięśnie brzucha - wahadło w podporze (WIDEO)

Ćwiczenie na mięśnie brzucha - wahadło w podporze (WIDEO) Odtwórz wideo

Wahadło w podporze oddziałuje na nasze mięśnie brzucha oraz pośladkowe. W przypadku tych pierwszych pracują przede wszystkim głębokie mięśnie proste (...) brzucha. Są one o tyle ważne dla naszego organizmu, że odpowiadają...

Trening na brzuch – zalecenia, półbrzuszki, ćwiczenia w domu, zestaw ćwiczeń, A6W

Ćwiczenie na brzuch w podporze bocznym na macie (WIDEO)

Ćwiczenie na brzuch w podporze bocznym na macie (WIDEO) Odtwórz wideo

Często zapomina się o wzmacnianiu mięśni brzucha czworobocznych lędźwi. Proponujemy tym razem ćwiczenie, które umożliwi ich uaktywnienie. Pełni (...) nauczenie się ich poprawnie. W tym celu zaczniemy od dobrania odpowiedniej...

Trening na brzuch – zalecenia, półbrzuszki, ćwiczenia w domu, zestaw ćwiczeń, A6W

Smukła talia

Smukła talia

Każda kobieta marzy o talii osy. Jest to niezmienny od lat atrybut kobiecości.

Trening na brzuch – zalecenia, półbrzuszki, ćwiczenia w domu, zestaw ćwiczeń, A6W

Rotacja z piłka lekarską na mięśnie brzucha (WIDEO)

Rotacja z piłka lekarską na mięśnie brzucha (WIDEO) Odtwórz wideo

Podczas wykonywania ćwiczenia rotacji z piłką lekarską w pozycji siedzącej wzmacniamy mięśnie brzucha, przede wszystkim część skośną wewnętrzną (...) mają przy zginaniu bocznym tułowia. Jednak prócz tego każde z nich...

Trening na brzuch – zalecenia, półbrzuszki, ćwiczenia w domu, zestaw ćwiczeń, A6W

Brzuszki skośne - plan treningowy, ćwiczenia, efekty

Mięśnie skośne brzucha są często pomijane, gdy trenujemy sami w domu. Brzuszki skośne są dużo trudniejsze niż standardowe ćwiczenia na mięśnie (...) mięśni skośnych brzucha można wykonywać...

Trening na brzuch – zalecenia, półbrzuszki, ćwiczenia w domu, zestaw ćwiczeń, A6W

Russian twist - zasady, technika, zalety

Russian twist jest ćwiczeniem na mięśnie brzucha. Dzięki regularnym treningom będziemy w stanie wyrzeźbić swój brzuch, a także znacznie wzmocnić (...) twist? Russian twist - zasady Russian twist...