6 Weidera - czym jest, zalety, ćwiczenia, harmonogram, przeciwwskazania

Istnieje wiele recept na płaski brzuch, jednak nie każda z nich może zapewnić nam zadowalające rezultaty. Co zrobić, aby wysiłek fizyczny włożony w ćwiczenia naprawdę się opłacił? Zdaniem wielu trenerów jedną z najbardziej skutecznych metod jest 6 Weidera. Przekonaj się na czym polega i na jakie efekty możesz liczyć korzystając z tej metody.

6 Weidera - czym jest

Aerobowa 6 Weidera (A6W) uchodzi za jeden z najprostszych i najbardziej efektywnych opracowanych przez specjalistów zestawów ćwiczeń pozwalających spalić tkankę tłuszczową brzucha. W jego skład wchodzi 6 różnego typu aktywności, których zadaniem jest wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni.

Polecane wideo:

Dość zaawansowana forma A6W pozwala zauważyć zadowalające efekty w stosunkowo krótkim czasie.  Zaangażowanie wszystkich grup mięśni zlokalizowanych w obrębie talii pozwala zgubić zbędne kilogramy i pięknie wyrzeźbić tzw. kaloryfer. Ogromnym atutem ćwiczenia 6 Weidera jest fakt, że można wykonywać je samodzielnie w domu, bez konieczności wykupowania karnetu na siłownię.

6 Weidera - zalety

6 Weidera jest znana i praktykowana na całym świecie. Nic dziwnego – regularne wykonywanie tych ćwiczeń na płaski brzuch pozwala osiągnąć naprawdę zdumiewające rezultaty. Skorzystać mogą z nich zarówno osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z treningiem, jak i te, dla których aktywność fizyczna jest stałym punktem codziennego rozkładu dnia.

Warto podkreślić, że podczas treningu 6 Weidera poziom trudności wzrasta – dzięki temu nawet początkujący fani sportu bez trudu będą w stanie podołać wyzwaniu. Ogromnym atutem jest kompleksowość treningu. Nacisk położony jest w tym przypadku nie na znacznym obciążeniu mięśni, a na powtarzalność wykonywanych ruchów, angażujących także ręce i nogi.

To właśnie dzięki temu możliwe jest spalanie tkanki tłuszczowej. Warto zaznaczyć, że program 6 Weidera jest szeroko dostępny – filmiki instruktażowe z łatwością znajdziemy w sieci, dzięki czemu możemy chudnąć właściwie bez wychodzenia z domu.

6 Weidera – ćwiczenia

Aby efekty 6 Weidera były jak najbardziej zadowalające, musimy pamiętać o prawidłowym, dokładnym wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń. Jedynie odpowiednia technika jest w stanie zapewnić nam optymalne rezultaty. Każde z ćwiczeń należy wykonywać przez 3 sekundy. Pozycją wyjściową jest leżenie na plecach z rękoma ułożonymi wzdłuż ciała.

  • Krok 1: napinając mięśnie brzucha, wykonujemy skłon tułowia do przodu, jednocześnie unosząc jedną nogę do pozycji kąta prostego, dłońmi chwytamy kolano. Po upływie 3 sekund zmieniamy nogę.
  • Krok 2: zasady ćwiczenia podobne jak w kroku pierwszym – zmiana polega na tym, że uniesione muszą zostać obydwie nogi jednocześnie.
  • Krok 3: po przyjęciu pozycji wyjściowej splatamy dłonie na karku. Napinając mięśnie brzucha wykonujemy skłon tułowia do przodu, jednocześnie unosząc jedną nogę do pozycji kąta prostego.
  • Krok 4: zasady ćwiczenia podobne jak w kroku 3 – w tym przypadku unosimy jednak obydwie nogi jednocześnie.
  • Krok 5: ponownie splatamy dłonie na karku i wykonujemy skłon tułowia do przodu, naprężając mięśnie brzucha i unosząc jedną noga no kąta prostego. Następnie wykonujemy nogami ruchy naprzemienne czyli tzw. rowerek. W zależności od możliwości wykonujemy 5–20 powtórzeń.
  • Krok 6: wykonujemy skłon tułowia do przodu, napinając mięśnie brzucha jednocześnie unosimy obydwie wyprostowane nogi. Nasze dłonie muszą dotknąć kolan.

6 Weidera - harmonogram ćwiczeń

Aerobiczna 6 Weidera to trening, którego poziom zaawansowania wzrasta nie tylko z każdym ruchem, ale także z każdym kolejnym dniem ćwiczeń. Pamiętajmy zatem, aby po każdym ćwiczeniu zrobić przynajmniej pół minuty przerwy, która pozwoli mięśniom się rozluźnić. Oto jak przedstawia się przykładowy harmonogram A6W, który można oczywiście modyfikować w zależności od potrzeb i możliwości:

  dzień seria powtórzenia
 1 1 6
 2 i 3 2 6
 4–6 3 6
 7–10 3 8
 11–14 3 10
 15–18 3 12
 19–22 3 14
 23–26 3 16
 27–30 3 18

Jedno powtórzenie to wykonanie wszystkich sześciu ćwiczeń, a jedna seria – wykonanie określonej na dany dzień ilości powtórzeń

6 Weidera - przeciwwskazania

6 Weidera to ćwiczenia aerobowe, które nie powinny wykonywać osoby, które borykają się z problemami odcinka szyjnego oraz lędźwiowego kręgosłupa. Ćwiczeń nie zaleca się także kobietom spodziewającym się dziecka.

5 popularnych przekąsek po treningu, które tuczą

Kiedy po ciężkim treningu przychodzi czas na regeneracyjny posiłek, warto upewnić się, że sięgamy po coś, co sprawi, że nasz trud włożony w pracę nad sobą...

Nad sensem jego rozpoczęcia powinny zastanowić się również osoby niecierpliwe, dla których zestaw ćwiczeń może okazać się zbyt nużący. Pamiętajmy, że niedokładne wykonywanie poszczególnych ruchów nie tylko uniemożliwi nam osiągnięcie upragnionego celu, ale może zaszkodzić naszemu zdrowiu.

Komentarze (4)
~Jeannyine
~Jeannyine ponad rok temu

Przestancie wypisywac ze A6W zapewni idelany brzuch! Owszem- wyrzezbi go, ale tylko wtedy kiedy jest plaski, nie ma na nim grama tluszczu... Te cwiczenia nie spalaja tluszczu! Wiec nie licz na superlatywy. Najpierw musisz zgubic tluszcz- cwiczenia cardio (nie jest realne spalic tluszczu tylko z brzucha i A6W tego nie dokona!) Poprzez cwiczenia przyspieszajace prace serca (aeroby) zaczniesz spalac tkanke tluszczowa- jesli twoj brzuch juz wyglada ladnie zacznij madrze robic A6W wowczas brzuch bedzie ladnie zarysowany (jesli masz slaby kregoslup- uwazaj bo sobie go mozesz latwo rozwalic bo cwiczenia robione chocby z malym bledem strasznie go obciazaja i tu zakonczyc mozesz swoja kariere ze wszystkimi cwiczeniami...)

Odpowiedz
~kasia
~kasia ponad rok temu

Ćwiczenia na brzuszek nie spowoduje, że spalimy tkankę tłuszczową, najlepiej przygotować sobie odpowiedni zestaw ćwiczeń.Samemu niekiedy trudno, ja taki znalazłam, przygotowany przez trenera fitness.świetny, można wykonywać w domu. ćwicze bo chciałam zrzucić pare kilo. pomógł mi w tym polecając mi świetny program konsultant wellness, który oprócz tych ćwiczeń przygotował mi odpowiedni plan diety.(idealnafigura.com/gberes).już po miesiącu schudłam 4kg i 3cm w pasie. ale dzięki temu zmieniam troszkę nawyki żywieniowe, to najważniejsze :) Ciesze się że coraz lepiej się czuję i mam mnóstwo energii do życia:)

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Ćwiczenia na brzuch – zestaw ćwiczeń, szóstka Weidera, ćwiczenia w domu
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Ćwiczenia na brzuch – zestaw ćwiczeń, szóstka Weidera, ćwiczenia w domu
Ćwiczenia na brzuch – zestaw ćwiczeń, szóstka Weidera, ćwiczenia w domu

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha (sidekick)

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha (sidekick) Odtwórz wideo

wpływać na poprzeczny mięsień brzucha. Pokazana na filmie wersja tego ćwiczenia jest wersją dla początkujących - istnieją także wersje sidekick (...) dla zaawansowanych. Pozycja wyjściowa do tego ćwiczenia...

Ćwiczenia na brzuch – zestaw ćwiczeń, szóstka Weidera, ćwiczenia w domu

Mięśnie brzucha

Mięśnie brzucha Odtwórz wideo

, które są odpowiedzialne za obracanie tułowia. Wykonanie ćwiczenia na mięśnie brzucha wymaga odpowiedniej koordynacji ruchowej. Należy wyposażyć się w piłkę (...) - nie można ich odrywać od powierzchni. Wykonując...

Ćwiczenia na brzuch – zestaw ćwiczeń, szóstka Weidera, ćwiczenia w domu

Brzuszki - zdjęcia

Brzuszki - zdjęcia

Cieszące się największą popularnością „brzuszki" polegają na unoszeniu tułowia w pozycji leżącej ze zgiętymi w kolanach nogami. Wystarczy oderwać łopatki od ziemi i ściągać mięśnie jak najbliżej bioder. Należy pamiętać również o odpowiednim oddechu.

Ćwiczenia na brzuch – zestaw ćwiczeń, szóstka Weidera, ćwiczenia w domu

Mięsień

Ćwiczenia na mięśnie brzucha to m.in. brzuszki i szóstka Weidera. Systematyczny trening mięśni brzucha połączony z dietą i odpowiednią liczbą godzin (...) partiach brzucha. 6...

Ćwiczenia na brzuch – zestaw ćwiczeń, szóstka Weidera, ćwiczenia w domu

Ćwiczenia na płaski brzuch - zasady, błędy, plan treningowy

może ona dać świetne efekty w dość krótkim czasie. W czasie ćwiczeń na płaski brzuch łatwo jednak o błędy, dlatego warto wcześniej poznać podstawowe (...) zasady wykonywania ćwiczeń na płaski brzuch. Ćwiczenia...

Ćwiczenia na brzuch – zestaw ćwiczeń, szóstka Weidera, ćwiczenia w domu

Ćwiczenia na mięśnie brzucha - brzuszki, świeca, podnoszenie nóg

Ćwiczenia na mięśnie brzucha - brzuszki, świeca, podnoszenie nóg

się jej i wypracowanie wymarzonego „sześciopaku". Najlepszym sposobem na piękną linię brzucha będzie regularne wykonywanie ćwiczeń przeznaczonych (...) na rzeźbienie właśnie tej partii ciała. Jak powinny wyglądać ćwiczenia...

Ćwiczenia na brzuch – zestaw ćwiczeń, szóstka Weidera, ćwiczenia w domu

Program 300 brzuszków - przygotowanie, plan treningu, efekty

, chcących uzyskać widoczne i silne mięśnie brzucha za pomocą ćwiczeń w domu. Program 300 brzuszków pomaga wzmocnić nasze mięśnie brzucha i uwidocznić (...) brzuszków, nasz cykl będzie...

Ćwiczenia na brzuch – zestaw ćwiczeń, szóstka Weidera, ćwiczenia w domu

Sposób na płaski brzuch

Jak odchudzić brzuch? Istnieją różne sposoby na płaski brzuch od ćwiczeń po diety, ale tak naprawdę tylko ich kombinacja pozwoli uzyskać najlepsze (...) efekty. Płaski brzuch jest marzeniem...

Ćwiczenia na brzuch – zestaw ćwiczeń, szóstka Weidera, ćwiczenia w domu

Sześciopak - dieta, trening

napinając brzuch, da nam to bardzo dużo, będziemy wzmacniać mięśnie przez cały czas. Należy wykonywać co drugi dzień zestaw ćwiczeń na sześciopak (...) , prawidłowo dobranego planu żywieniowego, ćwiczeń...

Ćwiczenia na brzuch – zestaw ćwiczeń, szóstka Weidera, ćwiczenia w domu

Największe błędy w robieniu brzuszków

Największe błędy w robieniu brzuszków

poprzez zbliżenie żeber w stronę pępka. Ćwiczenia na mięśnie brzucha nie wpłyną na poprawę wyglądu innych partii ciała. Konieczne jest zadbanie (...) o redukcję tkanki tłuszczowej, a w następnej kolejności o wyrzeźbienie...