Stomatologia estetyczna

Piękno wyraża się nie tylko w zdrowej skórze, wypielęgnowanej cerze i starannym makijażu. Fizyczne piękno to także promienny uśmiech, czyli zadbane, białe zęby. Stomatologia estetyczna dba o zdrowie zębów i oferuje ich wybielanie, piaskowanie, lakowanie czy prostowanie za pomocą aparatów ortodontycznych. By uniknąć chorób zębów i dziąseł, m.in. paradontozy, próchnicy, zapalenia przyzębia, warto dbać o uzębienie, systematycznie usuwać kamień nazębny i płukać jamę ustną specjalnymi płynami. Zdrowe zęby na pewno odwdzięczą się korzystnym wyglądem.

Stomatologia estetyczna - jak dbać o zęby?

Już samo szczotkowanie zębów oraz czyszczenie ich nicią dentystyczną zapobiega odkładaniu się płytki nazębnej i namnażaniu bakterii, które uszkadzają szkliwo i prowadzą do stanów zapalnych jamy ustnej. Niestety, zęby wraz z wiekiem niszczeją, psują się, wypadają. Często trzeba je leczyć kanałowo, a gdy nie pomaga nawet endodoncja – pozostaje tylko wyrwanie zęba. Na szczęście stomatologia estetyczna oferuje klientom implanty albo protezy, a także korony, mostki i licówki. Wszystko dla pięknego uśmiechu.

Stomatologia estetyczna - licówki

Licówki to porcelanowe płatki, które umieszcza się na zębie w celu poprawy ich wyglądu. Dzięki porcelanie efekt jest bardzo naturalny. Obecnie można sobie również pozwolić na biżuterię nazębną. Zdrowy uśmiech potrafi jednak bardziej zwrócić uwagę niż niejedno świecidełko na zębach, dlatego warto pamiętać o codziennej higienie jamy ustnej i regularnych wizytach u dentysty.

zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Stomatologia estetyczna - jak dbać o zęby, licówki
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Stomatologia estetyczna - jak dbać o zęby, licówki
Choroby jamy ustnej

Wykrzywienie zębów

Wykrzywienie zębów

Przyczyną tej nieprawidłowości mogą być zęby zatrzymane. Dlatego nie wolno lekceważyć tego problemu w obrębie jamy ustnej.

Higiena jamy ustnej

Odpowiednia pasta do zębów

Odpowiednia pasta do zębów

Pasty do zębów Aby mieć piękne i zdrowe zęby, bardzo ważny jest wybór odpowiedniej pasty, która spełni nasze oczekiwania.

Choroby jamy ustnej

Problemy jamy ustnej

Problemy jamy ustnej

Choroby uzębienia nierzadko sprawiają ogromny ból. Niestety bolesność oznacza, że schorzenie jest w zaawansowanym stadium.

Wybielanie zębów - przyczyny, przeciwwskazania, metody, skutki uboczne

Białe zęby

Białe zęby

Nasze zęby żółkną z upływem czasu. Codzienne picie kawy lub herbaty, palenie papierosów, a nawet przyjmowanie antybiotyków wpływają negatywnie na stan naszego uzębienia.

Higiena jamy ustnej

Dbanie o zęby

Dbanie o zęby

Kobiety w okresie postmenopauzalnym są narażone na wypadanie zębów. Higiena jamy ustnej pozwala zachować na dłużej zdrowy i piękny uśmiech.

Choroby jamy ustnej

Nieprawidłowe zachodzenie uzębienia

Nieprawidłowe zachodzenie uzębienia

Większość wad zgryzu można korygować poprzez zastosowanie leczenia ortodontycznego. Rezultaty najczęściej są zadowalające.