Ćwiczenia

Ćwiczenia to najlepszy sposób na spalanie tkanki tłuszczowej. Wielu z nas przypomina sobie o tym wraz z nadejściem wiosny. Z każdym dniem rośnie liczba uprawiających jogging i jeżdżących na rowerze.

Są to sprawdzone metody gubienia zbędnych kilogramów, jednak osoby zainteresowane osiągnięciem wymarzonej wagi w możliwie krótkim czasie, powinny wziąć pod uwagę ćwiczenia na odchudzanie. Znalezienie odpowiedniego treningu, który pomoże uzyskać zgrabną sylwetkę, to żaden problem. Można wybrać na przykład ćwiczenia aerobowe lub hi impact aerobic.

Ćwiczenia - rodzaje

Fat burning oznacza „spalanie tłuszczu”. Tego typu ćwiczenia są dość łatwe i wykonuje się je w umiarkowanie intensywnym tempie. Trening fat burning powinien trwać przynajmniej pół godziny, ponieważ dopiero po 15-20 minutach wysiłku organizm zaczyna spalać zapasy tkanki tłuszczowej. Zaleca się, by ćwiczenia trwały godzinę, ale początkujący nie powinni od razu porywać się na tak długi trening. Serie nie powinny być zbyt forsowne, a ich intensywność warto zwiększać stopniowo.

W czasie ćwiczeń fat burning należy wykonywać 15-20 powtórzeń. Pod koniec ćwiczący powinien odczuwać zmęczenie. Pomiędzy kolejnymi seriami warto zrobić przerwy, ale nie dłuższe niż minutę. Taki sposób na odchudzanie będzie bardziej efektywny, gdy wysiłkowi będzie towarzyszyła racjonalna dieta dla odchudzających się.

Ćwiczenia Hi impact aerobic to propozycja dla osób w dobrej kondycji fizycznej. Są to bardzo dynamiczne ćwiczenia na odchudzanie, które składają się ze skoków, obrotów, podskoków oraz elementów biegu. Z zasady towarzyszące tempo muzyki jest dopasowane do tempa ćwiczeń. W czasie treningu tętno ćwiczącego może osiągnąć nawet 160-180 uderzeń na minutę. Dla kontrastu, low impact aerobic to ćwiczenia aerobowe, podczas których jedna noga pozostaje na podłożu.

Podczas treningu wykonuje się proste układy, kroki, wykroki i niezbyt intensywny marsz. Tętno u praktykującego wynosi zwykle 100-150 uderzeń na minutę. Swoistym połączeniem obydwu rodzajów tych aerobików jest Hi-Lo aerobic. Ten rodzaj ćwiczeń aerobowych jest najczęściej spotykany na zajęciach fitness. Ćwiczący cenią sobie taki trening, ponieważ pomaga zdrowo się zmęczyć, spalić dużo kalorii i poprawić kondycję. Nie bez znaczenia jest także wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego.

Ćwiczenia - brzuch

Ćwiczenia na brzuch to ważny element każdego treningu. W czasie wykonywania ćwiczeń na brzuch ważna jest przede wszystkim jakość, a nie ilość powtórzeń. Wśród ćwiczeń na płaski brzuch istnieją tzw. pewniaki, które są gwarancją szybkich efektów.

Pierwszym z ćwiczeń na płaski brzuch, które gwarantują efekty, jest przyciąganie kolan do klatki piersiowej. Ten ruch sprawia, że odrywamy pośladki od podłogi. W momencie spięcia robimy wydech i prostujemy nogi.

Kolejnym ćwiczeniem na brzuch są tzw. brzuszki z nogami w górze. Łokcie trzymamy na boki, dłonie za głową. Nogi trzymamy w górze i robimy skłon do przodu i z wydechem wracamy do pozycji wyjściowej, ale staramy się utrzymać plecy w powietrzu.

Ostatnim ćwiczeniem na mięśnie brzucha są unoszenia miednicy bokiem. To ćwiczenie na płaski brzuch wykonujemy, podpierając się na jednym ramieniu i stopach. Tułów utrzymujemy w powietrzu. W tym ćwiczeniu na brzuch podnosimy pośladki bokiem maksymalnie do góry i opuszczamy.

Ćwiczenia - uda i pośladki

Skuteczne ćwiczenia na uda i pośladki są marzeniem każdej kobiety. Ćwiczenia na uda łączą się z ćwiczeniami na pośladki. Wykonując ćwiczenia na pośladki, poprawiamy jednocześnie wygląd naszych ud i na odwrót. Skuteczne ćwiczenia na uda i pośladki są jednocześnie bardzo proste. W ćwiczeniach na pośladki i uda ważna jest technika.

Pierwszym z ćwiczeń na uda i pośladki jest unoszenie nogi w klęku podpartym. Należy jednak pamiętać, aby to ćwiczenie na pośladki i uda wykonać na obie strony.

Świetnym ćwiczeniem na pośladki i uda są również wykroki i przysiady. Technika wykonywania tych ćwiczeń pozwoli nam uniknąć kontuzji i przeciążenia kolan. Wykonując to ćwiczenie na pośladki i uda należy trzymać plecy proste i stanąć w lekkim rozkroku na szerokość bioder. Następnie powoli wypychamy pośladki do tyłu, tak jakbyśmy chciały usiąść na krześle i wracamy do pozycji wyjściowej.

Skutecznym ćwiczeniem na uda i pośladki jest również wypychanie bioder do góry w leżeniu na plecach. Kładziemy się na plecach, ręce kładziemy wzdłuż ciała, a kolana zginamy. W tej pozycji wypychamy biodra maksymalnie do góry.

Ćwiczenia - plecy i barki

Ćwiczenia na plecy i barki pozwolą zbudować piękne mięśnie pleców oraz poszerzyć barki. Jest to z kolei marzenie niejednego mężczyzny. Odpowiednie efekty można uzyskać już po kilku tygodniach ćwiczeń na barki i plecy. Ćwiczenia na barki i plecy można wykonywać bez sprzętu, wykorzystując jedynie masę swojego ciała.

Doskonałym ćwiczeniem na barki i plecy jest np. podciąganie się na drążku. Wbrew pozorom to ćwiczenie na plecy i barki daje wiele możliwości, ponieważ w zależności od chwytu w czasie tego ćwiczenia na plecy i barki trenujemy inne partie mięśni.

Ciekawą propozycją ćwiczeń na plecy i barki są też pompki na rękach. Na początku możne wykorzystać ścianę jako podporę. Dzięki temu ćwiczeniu na barki i plecy wzmacniamy obręcz barkową.

zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Ćwiczenia - rodzaje, step
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Ćwiczenia - rodzaje, step
Step

Step-Step

Step-Step

Step-Step - jest odmianą aerobiku uprawianą z taką samą popularnością przez kobiety i mężczyzn. Jako innowację dla podniesienia intensywności zajęć można wprowadzić lekkie hantle.

Ćwiczenia - rodzaje, step

Poranna gimnastyka

Poranna gimnastyka

Ćwiczenia o wschodzie słońca skuteczniej odchudzają niż wykonywane w jakiejkolwiek innej porze dnia.

Ćwiczenia - rodzaje, step

Ćwiczenia dla seniorów

Ćwiczenia dla seniorów

Ćwiczenia są wskazane dla wszystkich, niezależnie od wieku. Osoby starsze, które aktywnie spędzają czas, są mniej narażone na demencję starczą, mają mniej problemów z poruszaniem się.

Ćwiczenia - rodzaje, step

Wysiłek fizyczny

Wysiłek fizyczny

Znaczenie sprawności fizycznej dla zdrowia serca jest większe niż się tego dotychczas spodziewano.

Ćwiczenia - rodzaje, step

Poranne ćwiczenia

Poranne ćwiczenia

Wysiłek fizyczny wykonywany rano pomaga lepiej się wyspać, dodaje witalności, zwalcza dodatkowe kilogramy. Warto zatem by poranne ćwiczenia stały się codziennym przyzwyczajeniem.

Ćwiczenia - rodzaje, step

Ćwiczenia a płeć

Ćwiczenia a płeć

Kobiety trenują zazwyczaj dla atrakcyjnej sylwetki, natomiast mężczyźni dla zwiększenia masy mięśniowej. Okazuje się także, że to panowie częściej ćwiczą dla przyjemności.

Ćwiczenia - rodzaje, step

Motywacja do ćwiczeń

Motywacja do ćwiczeń

Aby znaleźć motywację do regularnych treningów, warto wyznaczyć sobie cele, na przykład zwiększenie masy mięśniowej lub poprawa kondycji fizycznej.

Ćwiczenia - rodzaje, step

Ćwiczenia a mózg

Ćwiczenia a mózg

Aktywność fizyczna pomaga skoncentrować się, pobudza wytwarzanie serotoniny, wycisza układ nerwowy i dotlenia cały organizm. Dzięki temu sprawność umysłowa poprawia się.

Ćwiczenia - rodzaje, step

Targi sportowe

Targi sportowe

Sport World Warsaw Targi sportowe odbędą się 19-21 września 2013 r. Zapraszamy! Rakieta tenisowa Pasjonaci tenisa na Targach z pewnością znajdą coś dla siebie.