Przejdź na WP

Hula hop z wypustkami - zasady ćwiczeń, rodzaje ćwiczeń

Jeżeli jesteś znudzona codziennym wykonywaniem ćwiczeń na siłowni albo zmęczona codziennym bieganiem po parku lub jazdą na rowerze, to mamy dla ciebie rozwiązanie. Możesz urozmaicić swój monotonny trening wprowadzając do niego ćwiczenia z hula hop z wypustkami. Podczas ćwiczeń z hula hop spalisz ponad 200 kalorii w 30 minut. Dobrym pomysłem, który niewątpliwie doda ci motywacji, jest wykonanie pomiarów ciała. Możesz się mierzyć i porównywać co tydzień, a zobaczysz jak szybko centymetry pójdą w dół. Jeżeli masz małe dzieci, to możecie ćwiczyć z hul hop wspólnie, dla nich będzie to formą zabawy, a dla ciebie czasem na trening.

Zobacz film: "Bóle kręgosłupa"

spis treści

1. Hula hop z wypustkami - zasady ćwiczeń

Ćwiczenie z hula-hop z wypustkami wcale nie jest trudne. Jedyne czego potrzebujesz, to dobre chęci i trochę miejsca, żebyś mogła swobodnie kręcić wielkim kołem. Można wybrać jedno z dwóch typów hula hop, z wypustkami lub bez, obydwa są tak samo skuteczne.

Zasada tych ćwiczeń jest następująca: hula hop powinno znajdować się na naszej talii, musimy wykonać rozmach i złapać balans ciała podczas intensywnego kręcenia sprzętem. Hula hop z wypustkami doskonale modeluje naszą sylwetkę, ujędrnia mięśnie brzucha i niweluje wady postawy. Hula hop można używać także na inne partie ciała: uda, ramiona.

Na początku tej przygody będzie ciężko załapać prawidłową technikę kręcenia hula hop z wypustkami, jednak nie można się poddawać. Trening czyni mistrza w każdej dziedzinie. Warto pomyśleć o szybkich i długotrwałych efektach, które uzyskamy dzięki trenowaniu z hula hop z wypustkami.

Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej
Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej [6 zdjęć]

Oto lista ćwiczeń (w kolejności od najmniej do najbardziej efektywnych), podczas których spalisz najwięcej...

zobacz galerię

2. Hula hop z wypustkami - rodzaje ćwiczeń

  • Ćwiczeń na brzuch z hula hop z wypustkami jest wiele. Poniżej przedstawię kilka z nich.

Stań w środku koła w lekkim rozkroku. Pokieruj hula hop z wypustkami na talię, napnij mocno mięśnie brzucha i powolutku zacznij kręcić kołem. Podczas kilku pierwszych ruchów hula hop może spadać, ale nie zniechęcaj się i walcz dalej. Zobaczysz, że będzie szło ci tylko lepiej. Możesz włączyć ulubioną muzykę, w rytm niej kręcić kołem.

Jak nabierzesz wprawy, staraj się przenosić hula hop z wypustkami raz wyżej, raz niżej, cały czas wprawiając je w ruch.

Zasada jest taka sama. Wkładamy rękę w hula–hoop i zaczynamy kręcić ręką, tym razem pójdzie nam łatwiej. Jeżeli posiadamy hula hop z wypustkami, dodatkowo będziemy ujędrniać skórę. Po treningu możesz być nieco obolała, ale z każdym kolejnym razem będzie lepiej.

W tego typu ćwiczeniach hula hop może posłużyć, jako podpórka do trzymania prawidłowej postury ciała. Oprzyj się jedną ręką o koło, napnij brzuch i wyprostuj plecy. Jedną nogę trzymaj stabilnie na podłożu, a drugą wykonuj wymachy w tył i w bok. Pamiętaj, aby wykonywać je powoli, by mieć świadomość swojego ciała i tego jak pracują twoje mięśnie.

  • Ćwiczenia na prawidłową postawę ciała z hula hop.

Obejmij koło w obie ręce. Stań na palcach, a koło przenieś do góry, powoli zmieniaj pozycję i ciągnij hula hop przed siebie. Wykonuj te ćwiczenia na przemiennie, w kilku seriach.

To samo ćwiczenie możesz wykonywać także na boki, w tego typu treningu angażujesz do poprawnej pracy cały kręgosłup, jak również boczne mięśnie brzucha.

Hula hop z wypustkami - zasady ćwiczeń, rodzaje ćwiczeń
Hula hop z wypustkami - zasady ćwiczeń, rodzaje ćwiczeń (iStock)

Możesz położyć się na brzuchu, ręce wyciągnąć przed siebie, wziąć hula hop i odrywać klatkę piersiową i uda od podłoża. W tym ćwiczeniu również wzmacnia się odcinek szyjny i lędźwiowy kręgosłupa.

Musisz to wiedzieć

Hula hop z wypustkami to wspaniały trening, który angażuje całe twoje ciało, poprawia jego jędrność, pomaga utrzymać ciało w poprawnej pozycji oraz daje dawkę energii i chęci do dalszych ćwiczeń.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy