Bał się, że odkryją raka. Lekarze zdębieli podczas kolonoskopii
63-latek zgłosił się do szpitala w celu wykonania rutynowej kolonoskopii w ramach profilaktyki raka jelita grubego. U mężczyzny na szczęście nie znaleziono żadnych objawów choroby. Lekarze usunęli jedynie pięć małych polipów. Jednak w trakcie badania medycy dokonali innego szokującego odkrycia.
1. Szok podczas kolonoskopii
Niezwykłą historię mężczyzny opisał portal "The Sun".
63-latek z Missouri w Stanach Zjednoczonych zgłosił się na rutynowe badanie przesiewowe w kierunku raka jelita grubego.
Podczas kolonoskopii lekarze umieścili specjalną kamerę wewnątrz jelita pacjenta.
Zaznaczmy, że kolonoskopia jest jednym z niewielu badań przesiewowych, które pozwalają wcześnie wykryć raka i skutecznie go wyleczyć. Badanie można wykonać ze znieczuleniem i jest ono bezpieczne. Kolonoskopia daje dokładny ogląd jelit i pozwala wykryć bardzo małe zmiany. Można je łatwo usunąć i nie dopuścić tym samym do rozwoju nowotworu.
Jak dowiadujemy się z opisu przypadku, który został opublikowany w czasopiśmie "American Journal of Gastroenterology", na szczęście u 63-letniego pacjenta nie znaleziono żadnych objawów choroby. Lekarze usunęli jedynie pięć małych polipów.
Jednak w okrężnicy poprzecznej medycy natknęli się na... żywą muchę! Jak to możliwe, że owad nie został strawiony przez kwas żołądkowy?
Lekarze przyznają, że nie mają pojęcia, w jaki sposób mucha znalazła się w jelitach pacjenta i przetrwała tam żywa. Ponadto 63-latek twierdził, że nie odczuwał żadnych objawów i nie ma pojęcia, w jaki sposób owad się tam znalazł.
2. Odkryli muchę w jelitach mężczyzny
Pacjent zdradził, że sumiennie przygotował się do badania. Przed kolonoskopią spożywał tylko klarowne płyny, co jest wymagane do oczyszczenia przewodu pokarmowego.
Dodał, że wieczorem przed zalecanym "postem" zjadł pizzę i sałatę. Jednak nie pamiętał, by w jedzeniu znajdowała się mucha.
Zdaniem ekspertów z Amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) w rzadkich przypadkach jaja much lub larw, które znajdują się na pożywieniu, mogą przetrwać w przewodzie pokarmowym.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.