Przejdź na WP

Bioenergoterapia - co to jest, bioenergoterapeuci w Polsce, zagrożenia

Bioenergoterapia zyskuje coraz więcej zwolenników. Do gabinetów bioenergoterapeutycznych trafiają przede wszystkim ludzie, którzy są coraz bardziej rozczarowani długotrwałym leczeniem konwencjonalnym. Niektóre osoby całkowicie odrzucają tradycyjne leczenie i poszukują nowocześniejszych rozwiązań. Czasem na bioenergoterapię decydują się chorzy na nowotwory lub inne schorzenia zagrażające życiu. Bioenergoterapeuta może pomóc np. w leczeniu bezsenności, jąkania czy problemów z zatokami. Co to jest bioenergoterapia i czy warto ją stosować?

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

spis treści

1. Bioenergoterapia - co to jest?

Bioenergoterapia szuka przyczyn pojawienia się chorób w zakłóceniach przepływu energii. Medycyna chińska, której częścią jest bioenergoterapia, wierzy, że można sterować przepływem energii, na przykład przez przekierowanie kanałów, gdzie energii jest dużo, do tych, w których jej brakuje. Bioenergoterapeuci nie wymagają od swoich pacjentów żadnych badań diagnostycznych. Sami odkrywają dolegliwości organizmu przez badanie niewidzialnego ludzkim okiem biopola czy pola energetycznego znajdującego się wokół człowieka. Bioenergoterapia ukierunkowuje organizm na walkę z chorobą, wzmacnia naturalne zdolności do samouleczania. To badanie zaburzeń energetycznych w polu bioplazmatycznym – zwanym aurą, za pomocą strumieni energii. Wszelkie choroby somatyczne i psychiczne są odzwierciedlone i widoczne w ludzkiej aurze. Zadaniem bioenergoterapeuty jest zlokalizowanie zaburzeń i usunięcie blokad energetycznych, co ma być równoznaczne z odzyskaniem przez pacjenta zdrowia.

2. Bioenergoterapia w Polsce

W Polsce istnieją dwie grupy zawodowe bioenergoterapeutów skupione wokół Cechu Rzemiosł Różnych i Zakładów Doskonalenia Zawodowego. Bioenergoterapeuci zrzeszeni są w Polskim Stowarzyszeniu Bioenergoterapeutów „BIOPOL”. Część bioenergoterapeutów oddziałuje kosztem własnej energii, co zazwyczaj wiąże się z dużym wysiłkiem ich organizmów. Niektórzy stosują metodę taranu energetycznego stworzonego z energii swoich pacjentów. Najlepszą metodą wyboru dobrego bioenergoterapeuty jest wywiad środowiskowy. Można sprawdzić, czy dana osoba ma mistrza, czy czeladnika w tej dziedzinie, a także czy należy do jakiegoś cechu. Ponadto, istnieją listy specjalistów rekomendowane przez organizacje zawodowe. Przykładem jest rejestr rzemieślników bioenergoterapeutów.

3. Bioenergoterapia - zagrożenia

Ta naturalna metoda leczenia została przebadana przez fizyków. Okazało się, że niektórzy ludzie mają zdolność do przekazywania energii w szczególny sposób, a chińskie kanały energetyczne pokrywają się z kanałami układu nerwowego i hormonalnego człowieka. Stosując zabiegi bioenergoterapeutyczne, należy jednak zachować ostrożność. Jeśli bioenergoterapeuta namawia nas do zaprzestania leczenia tradycyjnego, nie powinniśmy mu ufać. Odstawienie leków może przynieść poważne szkody dla naszego zdrowia, zwłaszcza jeśli cierpimy na choroby przewlekłe. Odpowiedzialni i profesjonalni terapeuci nie zachęcają swoich pacjentów do zrezygnowania z konwencjonalnych leków i chodzenia do lekarza. Zatem, jeśli już na początku terapeuta proponuje takie warunki, trzeba dokładnie przemyśleć decyzję dalszego uczestniczenia w bioenergoterapii.

Istnieje wiele prób zdefiniowania istoty bioenergoterapii. Większość osób uważa, że skuteczność tej dziedziny zależy od podejścia człowieka i jego dążenia do zachowania równowagi organizmu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy