Trwa ładowanie...

Zaćma groźną chorobą oczu

Zaćma to groźna choroba oczu. Mimo to istnieje skuteczna metoda przywracająca wzrok - zabieg chirurgiczny. Wiele osób popełnia błąd, czekając aż zaćma wejdzie w zaawansowane stadium, podczas gdy zabieg wykonany w początkowej fazie choroby daje szanse na powrót do pełnego zdrowia.

Zobacz film: "Co to jest zaćma?"

1. Co to jest zaćma?

Zaćma to jedna z najpowszechniejszych chorób oka. Szacuje się, że w Polsce cierpi na nią nawet co 50 osoba. Leczona jest chirurgicznie. Wiele osób jednak mylnie uważa, że można zredukować ją, stosując krople do oczu. W świadomości wielu wciąż obecne są również mity, że chirurgiczne leczenie zaćmy możliwe jest dopiero w momencie, gdy „dojrzeje", a więc będzie już w zaawansowanym stadium. Nie jest to prawdą - zaćma oka znacząco obniża komfort życia, dlatego nie warto zwlekać z właściwym, skutecznym leczeniem.

2. Leczenie zaćmy

Szansą na powrót do pełnego zdrowia jest prosty zabieg operacyjny. Można go wykonać w dowolnym momencie. Podczas operacji pacjentowi wszczepiane są specjalne soczewki do oczu, jedno lub wieloogniskowe.

Przed planowanym zabiegiem dobrze jest zasięgnąć informacji o rodzaju implantowanych przez lekarza soczewek. Ich wybór w dużym stopniu wpływa na jakość życia po operacji. Należy pamiętać, że operacja przeprowadzana jest raz w życiu, warto więc odpowiednio się do niej przygotować.

Lekarze często nie informują pacjenta o typie wszczepianych soczewek. Ponieważ jest to wybór na całe życie, zachęcamy do poświęcenia chwili, na zapoznanie się z dostępnymi możliwościami.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Zaburzenia widzenia
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza