Trwa ładowanie...

Czy służba zdrowia zmieniła się za rządów PiS? Sondaż nie pozostawia wątpliwości - Polacy nie są zadowoleni

Sondaż przeprowadzony dla "Faktów" TVN i TVN24 przez Kantar pokazał,co myślą Polacy o ochronie zdrowia. 4 lata temu PiS obiecywało wielkie zmiany. Większość ankietowanych ich nie dostrzega

1. Polacy dostrzegają poprawę w stanie służby zdrowia?

Mijają 4 lata odkąd Prawo i Sprawiedliwość przejęło władze w Polsce. W swoich obietnicach przedwyborczych zapowiadali m.in. likwidację NFZ. Ankietowani zostali zapytani o to, czy dostrzegają poprawę ochrony zdrowia. Wyniki badania nie budzą zdziwienia.

Z sondażu wynika, że poprawę w funkcjonowaniu ochrony zdrowia dostrzega jedynie 27 proc. ankietowanych.

Zobacz film: "Służba zdrowia. E-recepty zyskują zwolenników"

11 procent pytanych odpowiedziało, że nie mają zdania na ten temat.

Aż 62 proc. zapytanych o poprawę funkcjonowania służby zdrowia odpowiedziało przecząco. W tej grupie najwięcej respondentów stanowiły osoby w wieku 35-44 lat, a najmniej powyżej 60 r.ż.

Sondaż został przeprowadzony telefonicznie w dniach 25-26 września 2019 r. Próba badania wynosiła 1005 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza