Dieta 3D chili – na czym polega, przeciwwskazania

Coraz większa grupa osób decyduje się na zmianę swojego trybu życia na aktywny i oczywiście zdrowszy. Szukamy dla siebie aktywności fizycznej, dzięki której będzie możliwa nie tylko redukcja tkanki tłuszczowej, ale też wzmocnienie odporności i witalności całego organizmu.

Każdy trening powinien być połączony z odpowiednio dopasowaną dietą, aby plan treningowy został w pełni zrealizowany. W ostatnim czasie wśród osób chcących zadbać o siebie pojawiła się dieta 3D chili. Czym jest dieta 3D chili? Jakie są efekty diety 3D chili i czy jest to rozwiązanie dla każdego?

Zobacz film: "Żywność light pod lupą dietetyka"

Dieta 3D chili – na czym polega?

Dieta 3D chili jest to dieta, której główną bazą są przyprawy do potraw. Jednak nie są to wszystkie używane przyprawy, a jedynie te w trzech kolorach: zielonym, czerwonym i żółtym. Podstawą diety 3D chili jest odpowiednie dobranie potraw ich proporcji i dopasowanie do dań, które znajdują się z codziennym jadłospisie.

Przyprawy w trzech kolorach przy właściwym połączeniu tworzą trójwymiarowy system redukcji niepotrzebnych kalorii. Głównym składnikiem diety 3D chili jest jak sama nazwa sugeruje czerwona papryka chili, ale do osiągnięcia zamierzonych skutków konieczne są też w odpowiednich proporcjach przyprawy żółte i zielone. Codzienne stosowanie papryki chili mogłoby doprowadzić nawet do wstrzymania metabolizmu i znacznego zwolnienia procesu spalania tkanki tłuszczowej.

Dieta 3D chili to przyprawy czerwone, dla przykładu wspomniana już papryka chili, papryka słodka, papryka peperoni, ale też w diecie powinna znaleźć się przyprawa curry. Czerwone przyprawy zawierają w sobie kapsaicynę, czyli składnik, który przyspiesza proces przemiany materii, co w efekcie powoduje redukcję tłuszczu.

Przyprawy żółte, czyli dla przykładu kardamon, cynamon czy imbir wpływają pozytywnie na cały układ pokarmowy. Dieta 3D chili zawierająca tego rodzaju przyprawy zalecana jest osobom, którym zależy na stymulacji procesu trawienia, ponieważ żółte przyprawy pobudzają produkcję soków żołądkowych. Według specjalistów stosowanie diety 3D chili hamuje wzmożony apetyt i sięganie po przekąski.

Przyprawy zielone, które powinna zawierać dieta 3D chili to dla przykładu oregano, bazylia, tymianek, mięta czy szałwia. Wszystkie zielone przyprawy wpływają kojąco na żołądek, regulują jego pracę, a to np. zmniejsza uciążliwą niestrawność czy wzdęcia.

Dieta 3D chili – przeciwwskazania

Czy dieta 3D chili jest dla każdego? Dieta podobnie jak każdy plan treningowy powinna być dopasowana nie tylko do konkretnych celów, ale przede wszystkim do możliwości fizycznych osoby. Dlatego przed rozpoczęciem diety należy się dowiedzieć czy jej składniki nie będą szkodliwe dla naszego organizmu.

Jaką dietę stosować w przypadku wrzodów żołądka?

Wrzody żołądka to powszechny problem wśród Polaków – aż jedna na dziesięć osób cierpi na tę przypadłość, z czego większość to mężczyźni. Na rynku dostępnych...

Dieta 3D chili niestety nie jest dla wszystkich. Przeciwwskazaniem do stosowania diety 3D chiliwrzody żołądka czy też inne choroby układu pokarmowego. Jeżeli chorujemy na nadciśnienie tętnicze również należy zasięgnąć opinii lekarza, ponieważ zwłaszcza przyprawy czerwone mogą powodować wzrost ciśnienia.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Skuteczna dieta odchudzająca - wpływ diety na zdrowie, zasady zdrowego odchudzania, najskuteczniejsze diety
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Pomocni lekarze

Artykuły Skuteczna dieta odchudzająca - wpływ diety na zdrowie, zasady zdrowego odchudzania, najskuteczniejsze diety
Diety od A do Z

Nowy trend - sirtfood, czyli dieta długowieczności

Nowy trend - sirtfood, czyli dieta długowieczności

Na czym polega dieta sirtfood? Dietę sirtfood opisali Aidan Goggins oraz Glen Matten. Uważają, żeby na długo zachować młodość, dobrą kondycję (...) ograniczeniem kalorii, czyli tzw. dieta...

Piaskowanie - na czym polega, częstotliwość wykonywania, wskazania

Narzędzia do skalowania zębów

Narzędzia do skalowania zębów

Skalowanie polega na regularnym czyszczeniu widocznych powierzchni zębów.

Odchudzanie dla każdego

Produkty z ujemnym bilansem energetycznym

Produkty z ujemnym bilansem energetycznym

Na czym polega ujemny bilans energetyczny? Określenie „ujemne kalorie" odnosi się do sytuacji, gdy dane produkty zawierają mniej kalorii (...) także: Co jest zdrowsze - szpinak czy jarmuż? Papryczka chili...

Zioła i przyprawy

Berbere - przyprawa dla miłośników pikantności!

Berbere - przyprawa dla miłośników pikantności!

się takie dodatki jak: ziele angielskie, imbir, kardamon, czarny pieprz, papryka chili i kozieradka. Niektórzy do przyprawy dodają także gałkę muszkatołową (...) na zawarty w niej linalol (olejek) wykazuje działanie rozkurczowe przewodu...

Skuteczna dieta odchudzająca - wpływ diety na zdrowie, zasady zdrowego odchudzania, najskuteczniejsze diety

Dieta 20/20

Dieta 20/20

jest skuteczna? Czym jest dieta 20/20? Polega ona na spożywaniu dwudziestu konkretnych produktów, do których spalania potrzebne jest wiele energii (...) Działanie diety 20/20 Była jedną z najczęściej...