Trwa ładowanie...

Dwa razy urodziła bliźniaki. To się zdarza niezwykle rzadko

Po tym, jak urodziła bliźniaki trzydziestoletnia Brytyjka znowu zaszła w ciążę. Kiedy lekarz poinformował ją, że to ciąża bliźniacza nie mogła uwierzyć. Dziś jest matką piątki dzieci.

1. Super płodna matka

Gina i jej partner Olie byli zszokowani, kiedy w Marcu tego zobaczyli wynik badania USG. To była trzecia ciąża Giny w ciągu trzech lat. Para miała już trzy córki – sześciolatkę i dwie trzylatki z ciąży bliźniaczej. Lekarz poinformował kobietę, że znów urodzi bliźniaki. Tym razem chłopców. Mimo, że do tej pory, ani w jej rodzinie, ani w rodzinie jej partnera nie było przypadków ciąż mnogich.

Prawdopodobieństwo dwóch ciąż bliźniaczych występujących kolejno po sobie wynosi 1:700000. Kobieta postanowiła wykorzystać ten fakt i założyła na Instagramie konto, które śledzi dzisiaj ponad sto tysięcy osób. Choć jak sama przyznaje niektóre kobiety boją się nawet siadać obok niej, jakby możliwością zajścia w ciążę bliźniaczą można było się zarazić.

Przerażenie dopadło rodziców już kiedy Gina była w pierwszej ciąży. Kobieta była ciągle przemęczona w pracy. Wszyscy mówili jej, że może to oznaczać, że urodzi bliźniaki. Nawet jej partner żartował, że teraz będą musieli kupić autobus.

Kiedy po kilku latach poinformowali swoją rodzinę, że znów spodziewają się bliźniąt ich rodzina nie chciała uwierzyć. Prawdopodobieństwo wystąpienia ciąży bliźniaczej rośnie, jeśli kobieta poddaje się terapii hormonalnej (na przykład przy zabiegach in vitro). W tym przypadku nie ma jednak o tym mowy, bo kobieta zaszła w ciążę za każdym razem metodami naturalnymi.

Dużym wyzwaniem dla rodziny stają się wydatki. Para szacuje, że, kiedy najmłodsze dzieci podrosną (para chłopców) i zaczną jeść normalne posiłki, ich wydatki tylko na jedzenie sięgną poziomu tysiąca funtów miesięcznie.

Nawet niania, która pomaga Ginie zajmować się dziećmi przyznaje, że bardzo jej współczuje. Dzisiaj rodzice przyznają, że przy piątce dzieci jest wiele do zrobienia, jest głośno, ale uważają, że mają dużo szczęścia. W końcu są wyjątkowi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.