Jak dbać o włosy kręcone?

Jak dbać o włosy kręcone? – to pytanie towarzyszy wszystkim paniom, których natura obdarzyła bujnymi falami i lokami. Pielęgnacja włosów kręconych powinna się zacząć od używania odpowiedniego szamponu i odżywki do włosów. Kosmetyki do włosów kręconych powinny zawierać naturalne składniki odżywcze, nawilżające kręcone włosy, które z natury są suche. Układanie i modelowanie włosów kręconych należy rozpocząć już podczas suszenia, nawijać kilka pasemek na palce i przystawiać je do dyfuzora.

1. Pielęgnacja włosów kręconych

Natura w swym bogactwie obdarzyła kobiety najróżniejszymi kolorami i typami włosów. Wśród nich są także włosy kręcone. Jak wskazują badania, ten typ włosów ma aż 25% Polek. Za to, że włosy są kręcone, odpowiada genetyka, a nie, jak się powszechnie sądzi, różnice w budowie włosa. Właścicielki włosów kręconych muszą pamiętać, że ten typ włosów wymaga specjalnej pielęgnacji, dzięki której można podkreślić ich naturalne piękno. Przede wszystkim trzeba zacząć od odpowiedniego nawilżenia włosów, gdyż włosy kręcone są z natury suche. W tym celu konieczny jest zakup odpowiednich kosmetyków.

Zobacz film: "Domowe sposoby na pozbycie się trądziku"

Czytaj więcej

Na początku trzeba zadbać o szampon do włosów kręconych. Najlepiej, by zawierał on naturalne składniki odżywcze, takie jak aloes lub lilia wodna. Korzystanie z odpowiedniego szamponu do włosów kręconych należy połączyć z odżywką do włosów kręconych. Dzięki niej włosy będą gładkie, loki wyraźnie i równo kręcone, a nie splątane. Wybierając odżywkę, należy postawić na te, które można spłukiwać, gdyż nie obciążają one nadmiernie włosów i nie powodują ich przetłuszczania. Spłukując odżywkę, trzeba pamiętać, by używać letniej wody, gdyż dzięki temu zamykają się łuski włosów. Po nałożeniu i spłukaniu odżywki można dodatkowo użyć serum wygładzającego, naturalnego jedwabiu w płynie lub środka stylizującego, który będzie zapobiegał elektryzowaniu się włosów.

2. Stylizacja włosów kręconych

Odpowiednia pielęgnacja fal i loków nie może kończyć się na wyborze odpowiedniego szamponu i odżywki. Kolejnym krokiem w pielęgnacji włosów kręconych jest odpowiednie suszenie włosów. Wbrew temu, co się powszechnie sądzi, pocieranie włosów ręcznikiem nie jest dobrym pomysłem, gdyż może osłabiać ono strukturę włosa. Najlepiej delikatnie odcisnąć włosy w ręcznik, przeczesać je grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami i pozostawić do wyschnięcia. Jeśli nie mamy czasu na swobodne wyschnięcie włosów, możemy użyć do tego suszarki, ale pamiętajmy, by była to suszarka z dyfuzorem i niezbyt gorącym powietrzem.

Już na etapie suszenia warto zadbać o odpowiednią stylizację włosów kręconych. W tym celu warto na umyte i mokre włosy nałożyć piankę do włosów kręconych i delikatnie je wysuszyć. Jeśli nie chcesz, by twoje włosy były napuszone, podczas suszenia nawijaj na palec kilka pasemek włosów, puszczaj i obejmuj dyfuzorem. Przed wyjściem możesz delikatnie prysnąć włosy lakierem. Odpowiednia stylizacja włosów kręconych to nie tylko modelowanie i układanie, ale przede wszystkim właściwe cięcie. Jeśli nie chcesz, by twoja fryzura była zbyt „ciężka”, powinnaś poprosić fryzjera o wycieniowanie włosów. Dzięki temu włosy będą „lżejsze” i podatniejsze na układanie.

spis treści
rozwiń

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.