Trwa ładowanie...

Długie włosy - modne i szybkie fryzury, upięcia na trening

Fryzury z długich włosów można zrobić na wiele różnych sposobów.
Fryzury z długich włosów można zrobić na wiele różnych sposobów. (123rf.com)

Wiele kobiet zastanawia się jak upiąć długie włosy? Damskie fryzury można zrobić na wiele różnych sposobów. Rozpuszczone włosy w wielu sytuacjach są niewygodne, dlatego panie lubią je związywać, robić koki i warkocze. Ładnie upięte włosy dodają charakteru stylizacji i podkreślają rysy twarzy.

spis treści

1. Przycinanie długich włosów

Długie włosy to takie, których długość sięga poza linię ramion. Przysparzają one wielu problemów pielęgnacyjnych, ale wyglądają niezwykle kobieco i efektywnie. Zdrowe i lśniące włosy przyciągają spojrzenie wielu mężczyzn.

Zapuszczenie włosów powinno jednak wiązać się z częstym podcinaniem końcówek. Należy to robić przynajmniej raz na dwa miesiące. Skrócenie długości o dwa centymetry nie wpłynie znacząco na wygląd fryzury, a sprawi, że włosy będą wyglądać na zdrowsze, bardziej gęste i zadbane.

Zobacz film: "Jak zrobić kok na skarpecie?"

2. Modne upięcia długich włosów

Długie włosy powinny być przynajmniej delikatnie wycieniowane. Obcięte prosto sprawiają wrażenie ciężkich i przytłaczają twarz. Im dłuższa długość włosów tym więcej możliwości upięć.

Półupięte uczesanie należy do fryzur półoficjalnych. Jest dziewczęce, schludne, więc idealnie nadaje się na egzamin, rozmowę kwalifikacyjną i do szkoły. Ich podstawą są gładkie, równe podcięcia.

Wygładzane pasma, częściowo upięte pod czołem, ładnie eksponują rysy, wysmuklają twarz i sprawiają, że szyja wydaje się dłuższa. W przypadku okrągłej buzi warto zrezygnować z koczków i supełków na czubku głowy. Można przypiąć włosy jedynie wsuwkami i lekko natapirować.

Pełne upięcia, czyli wszystkie formy odsłaniające szyję (koński ogon, koki, korony), są bardzo kobiece i nadają się na wieczorne wyjścia. Nie będą wyglądać efektownie, jeśli nie popracuje się nad fryzurą. Tylko gładkie, nawilżone, dobrze rozczesane po upięciu włosy będą ładnie odbijać światło (w przypadku kucyków) lub uwypuklać splecioną fakturę (w przypadku koków i upinanych wokół głowy warkoczy).

Romantyczne fryzury to wspaniały pomysł na długie włosy z grzywką. Fryzura wygląda, jakby była wykonana w pośpiechu, a włosy sprawiają wrażenie niedbałych. Grzywka powinna być prosto zaczesana na oczy, włosy zebrane i upięte z tyłu w połowie, po bokach wypuszczone.

Fryzura wieczorowa – fale
Fryzura wieczorowa – fale

Fryzury na wieczór powinna być dobrana do okazji. Na wystawne przyjęcia doskonale sprawdzają się elegancie

zobacz galerię

3. Szybkie upięcie długich włosów

Długie włosy nie wymagają wielu godzin spędzonych przed lustrem. Wystarczy tylko gumka, aby z długich włosów wyczarować wspaniałe upięcia w zaledwie kilka sekund.

  • kucyk zaczesany wysoko,
  • wieczorowa wersja kucyka - pokręcone włosy związuje się gumką z boku,
  • niedbały kok - wzburzone palcami włosy zbiera się na czubku głowy, skręca się wokół własnej osi i związuje się kok gumką,
  • warkocz w nieładzie – z włosów splata się luźny warkocz, pojedyncze sploty rozsuwa się palcami, tworząc efekt kontrolowanego chaosu i poplątania,
  • kucyk à la lata 60. – włosy nakręca się na grube wałki, tapiruje się u nasady, po czym związuje się włosy gumką z tyłu głowy.
  • kok z loków – podzielone na kosmyki włosy, po ich wyżelowaniu, można podkręcić lokówką,
  • podwójny kok – dzieli się włosy na pół, kosmyki z górnej części są spięte, a dolną część skręca się i podpina tworząc kok,
  • kok supełek - włosy upina się w koński ogon, następnie zwija się kok, tak jakby wiązało się supeł.
  • kok z warkocza - zaplecione włosy w warkocz upina się dookoła głowy tak, aby schować końcówki warkocza.

4. Upięcie długich włosów na trening

Przygotowując się do treningu, wkładasz do torby czy plecaka odpowiedni strój i kilka potrzebnych gadżetów. Tak, by na siłowni, na fitnessie lub na sali gimnastycznej mieć wszystko, co potrzebne.

Jeżeli masz długie włosy, wiesz, że w twoim niezbędniku powinno znaleźć się również coś, czym je poskromisz. Jak upiąć włosy by było wygodnie?

4.1. Kucyk

(123rf)

Koński ogon z tyłu głowy jest o tyle wygodny, że potrzebna ci tylko gumka do włosów i kilka sekund, by taką fryzurę stworzyć. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne, bo podczas dynamicznych ćwiczeń, kucyk ulega wszystkim siłom fizyki.

Jeżeli trenujesz taniec, gimnastykę bądź sztuki walki, może ci po prostu przeszkadzać - podrażniać skórę twarzy lub nawet uderzać w twarz podczas gwałtownych zmian położenia ciała.

Podczas biegania włosy są utrzymane z tyłu głowy, więc wszystko zależy od tego, jak bardzo przeszkadzają ci same końcówki. Taka fryzura sprawdza się raczej przy włosach o średniej długości.

4.2. Warkocz

(123rf)

Warkocz pozwala w większym stopniu niż koński ogon kontrolować wszystkie włosy. Możesz go zapleść wysoko bądź do boku. Dostosuj sposób, w jaki będzie układać się na twojej głowie do rodzaju wykonywanych ćwiczeń.

Jeżeli będziesz leżeć na plecach, warto upleść go tak, by w żadnym miejscu nie powodował ucisku. Podczas dynamicznych treningów lepiej sprawdza się ten dobierany, lepiej stabilizuje całą fryzurę.

Pamiętaj również, że długie włosy, nawet jeśli nie są cieniowane, naturalnie wymykają się ze splotu. Dlatego też nie każdy warkocz będzie wyglądał estetycznie ze względu na wychodzące na różnej długości końcówki.

4.3. Kok

(123rf)

Przy długich włosach i podskokach często sprawdza się ciasno związany kok. W praktyce najlepiej działa kilka gumek do włosów, które służą utrzymaniu i wzmocnieniu fryzury. Może być to również warkocz zawinięty w kok.

Jeżeli zadbasz, by w tej wersji cały kok był dobrze przytwierdzony do swojej podstawy to będzie się solidnie trzymał. Dużą zaletą jest wówczas to, że włosy nie kleją się do spoconego ciała.

Warto pamiętać o tym, że podczas wykonywania ćwiczeń w leżeniu tyłem (na plecach) lub w jakikolwiek sposób opierając głowę o maszynę, kok powinien być upięty na czubku głowy.

4.4. Koszyczek

(123rf)

Jeżeli możesz poświęcić więcej czasu, spróbuj bardziej skomplikowanych wariacji (np. koszyczek lub zawijaniec). Dzięki dobremu upięciu dasz radę maksymalnie podtrzymać świeżość włosów, nawet gdy po treningu masz coś do załatwienia i czasu starczy ci tylko na bardzo krótki prysznic.

Z drugiej strony ciasne upinanie włosów może powodować ściąganie skóry głowy. Prawdopodobnie o tym nie myślałaś, ale konsekwencją bywają napięcia w nieco innych rejonach ciała lub ponadprogramowe bóle głowy.

4.5. Grzywka

(123rf)

Oczywiście na trening wygodniej jest iść bez grzywki. Podczas ćwiczeń o dużej intensywności włosy przyklejają się do spoconego czoła, co może być dość nieprzyjemne. Te długie mogą przy tym wpadać do oczu.

Grzywkę najlepiej skręcić i upiąć do tyłu bądź przytrzymać antypoślizgową gumką do włosów o szerokim obwodzie lub opaską.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze