Trwa ładowanie...

Jak wygląda zarażenie koronawirusem? Internetowy pamiętnik 22-latki

Avatar placeholder
27.03.2020 17:20
Jak wygląda zarażenie koronawirusem? Internetowy pamiętnik 22-latki
Jak wygląda zarażenie koronawirusem? Internetowy pamiętnik 22-latki (Twitter/@baeonda)

Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że COVID-19 stanowi największe zagrożenie dla ludzi po 60. r.ż. Nie oznacza to jednak, że osoby młodsze nie mogą zarazić się wirusem. W ich przypadku przebieg choroby zazwyczaj jest łagodny. O tym, jak wygląda, można się przekonać z relacji 22-letniej Bjondy Halitti.

1. Jak przebiega zarażenie koronawirusem?

Bjonda Haliti ma 22 lata, mieszka w Kalifornii, w USA. Dotychczas traktowała swoje konto na Twitterze jak większość użytkowników – dzieliła się zdjęciami ze swojego życia codziennego. 18 marca jej konto zmieniło się w pamiętnik walki z koronawirusem. Kobieta napisała wtedy:

"Mam 22 lata i wynik testu na COVID-19 dał wynik pozytywny. Zastanawiałam się, czy o tym pisać tutaj, ale stwierdziłam, że chcę podzielić się moim doświadczeniem szczególnie z osobami młodymi. Niektórym moje posty mogą przynieść ulgę, jeśli odczuwają stres lub strach związany z pandemią".

Młoda kobieta zrelacjonowała, jak wyglądał jej przypadek zarażenia (Twitter/@baeonda)
Młoda kobieta zrelacjonowała, jak wyglądał jej przypadek zarażenia (Twitter/@baeonda)

Zobacz także: WHO zmienia wytyczne dotyczące stosowania Ibuprofenu, w przypadku zarażenia COVID-19

Tego samego dnia pojawił się jeszcze jeden wpis "Dzień 1: zaczęło się od łagodnego, suchego kaszlu i delikatnego bólu gardła. Tej nocy czułam się bardzo zmęczona".

2. Pacjentka z koronawirusem

W jednym z postów kobieta podzieliła się również przemyśleniem na temat tego, gdzie mogła się zarazić koronawirusem. Okazuje się, że nie jest to takie oczywiste nawet dla niej:

"Wszyscy mnie o to pytają, ale ja nie wiem. Wychodziłam z domu w środę, czwartek, piątek i sobotę. Mój kaszel zaczął się w niedzielę. Myślę, że mogłam zarazić się w barze/klubie któregoś dnia" - pisze 22-latka.

Zobacz także: Wszystko, co musisz wiedzieć o koronawirusie

Bjonda podkreśla również, że najtrudniejsze dla niej były pierwsze trzy dni choroby. Drugiego zaczęła odczuwać "dziwne ciśnienie w głowie". Było na tyle bolesne, że musiała tłumić kaszel, by nie odczuwać dyskomfortu. Do tego zaczęła odczuwać ból oczu. W nocy pojawiły się dreszcze i gorączka. Okazało się, że ciśnienie w głowie było objawem migreny. Najgorsze miało jednak dopiero nadejść.

3. Ostrzeżenie przed koronawirusem

W trzecim dniu objawy choroby się nasiliły.

"Bardzo niski poziom energii. Cały czas śpię i gorączkuję. W tym momencie moje symptomy to: suchy kaszel, migrena, gorączka, dreszcze, nudności. Poszłam do lekarza, gdzie wykluczono przeziębienie i chorobę gardła".

Co ciekawe, we wpisach kobiety możemy przeczytać, że pojawił się problem z wykonaniem testu na koronawirusa i sporo czasu upłynęło, zanim kobieta dowiedziała się, że jej objawy związane są właśnie z COVID-19. Po dziesięciu dniach sytuacja zaczęła się stabilizować. 22-latka wróciła do zdrowia, choć lekarz zalecił jeszcze dodatkowe sześć dni w izolacji i odpowiednie nawadnianie organizmu. Na dowód kobieta zamieściła na Twitterze zdjęcia płynów, które wtedy przyjmowała.

Zobacz film: "Jak uchronić się przed koronawirusem?"

Dołącz do nas! Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze