Trwa ładowanie...

Jak zrobić manicure?

Avatar placeholder
27.02.2014 17:41
Jak zrobić manicure?
Jak zrobić manicure?

Zadbane paznokcie poprawiają samopoczucie kobiety, sprawiają, że staje się pewniejsza siebie. Coraz częściej od kobiet wymaga się ładnych paznokci w miejscu pracy, w bankach lub urzędach. Współcześnie manicure to także dopełnienie wizerunku, jaki panie kreują na co dzień – nic więc dziwnego, że staje się on coraz popularniejszy. Większość kobiet chce nauczyć się samodzielnego wykonywania manicure'u. Jakie są sprawdzone sposoby na domowy manicure?

spis treści

1. Zestaw do manicure'u

Regularna pielęnacja paznokci to najprostsza droga do ładnych i zadbanych dłoni. Przede wszystkim należy zacząć od przygotowania odpowiedniego „warsztatu”, czyli zaopatrzyć się w akcesoria do manicure'u. Zestaw do manicure'u zawiera:

Etapy malowania paznokci
Etapy malowania paznokci

Obecnie manicure to dopełnienie wizerunku, jaki panie kreują na co dzień, nic więc dziwnego, że staje

zobacz galerię
Zobacz film: "Manicure - żele hybrydowe"
  • mały ręcznik – należy zwinąć go w rulonik i otoczyć ręcznikiem jednorazowym, aby się nie poplamił,
  • mała miseczka z ciepłą wodą i żelem lub mydłem do kąpieli,
  • oliwa lub specjalny środek do usuwania skórek,
  • patyczki higieniczne,
  • wacik ze zmywaczem do paznokci,
  • pilniczek (najlepiej papierowy lub szklany),
  • polerka do paznokci,
  • cążki – tylko wtedy, kiedy są zwyczajowo używane.

2. Manicure krok po kroku

Po pierwsze, należy usunąć resztki lakieru zmywaczem do paznokci, a potem pilniczkiem nadać odpowiedni kształt płytce paznokcia. Jeśli chcemy skrócić płytkę, lepiej użyć do tego cążek niż nożyczek. Cążki nie narażają paznokci na uszkodzenie i pozwalają na ich lepsze wymodelowanie. Kształt płytki należy dobierać, biorąc pod uwagę kształt palców i dłoni. Jeśli palce są krótkie, a dłonie pulchne, paznokcie należy wydłużyć, nadając im „migdałowy kształt”. Gdy palce są długie, a dłonie szczupłe, kształt paznokcia powinien być lekko zaokrąglony lub prostokątny. Trzeba pamiętać o tym, aby zewnętrzne brzegi paznokcia nie były szersze od jego nasady.

Kolejnym krokiem jest piłowanie płytki. Warto pamiętać o tym, aby ruch wykonywać tylko w jednym kierunku. Polecane są raczej pilniczki szklane, które nie powodują rozwarstwienia płytki. Po piłowaniu czas na polerowanie paznokci. Zadaniem polerki jest wygładzenie płytki, jednocześnie nie powodując żadnych uszkodzeń.

Następnie należy zamoczyć opuszki palców w miseczce z wodą. Jeśli do wody dodamy sok z cytryny lub żel do kąpieli, skórki szybciej zmiękną i łatwiej będzie je usunąć. Potem należy nałożyć patyczkiem preparat do usuwania skórek i pozostawić go na chwilę. Skórki usuwa się za pomocą drewnianej szpatułki. Pozostałości można delikatnie zdrapać patyczkiem lub polerką. Jeśli skórek jest dużo, można użyć specjalnych nożyczek do skórek.

Aby malowanie paznokci przebiegało sprawnie, a lakier później nie odpryskiwał, przed nałożeniem lakieru trzeba przemyć ręce wodą z mydłem, a płytki odtłuścić zmywaczem do paznokci. Lakier prawidłowo nakłada się trzema ruchami, zaczynając od środkowej części paznokcia, a kończąc na bokach. Warto zachowywać odstępy od nasady paznokcia i brzegów płytki, dzięki temu paznokieć wyda się dłuższy i bardziej regularny. Gdy kolor trzeba nałożyć jeszcze raz, warto odczekać pięć minut, aby paznokcie mogły spokojnie wyschnąć. Trwałość lakieru można przedłużyć utwardzaczem do paznokci.

Warto pamiętać, że paznokcie szybciej niszczą się pod wpływem silnych detergentów, promieni UV, mrozu oraz wiatru. Domowy manicure, wraz z odpowiednią pielęgnacją dłoni, na pewno wpłynie korzystnie na kondycję paznokci. Nie ochroni ich jednak całkowicie przed wpływem środowiska czy detergentów.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze