Trwa ładowanie...

Katie Piper została oblana kwasem w 2008 roku. Po latach przyznaje, że wciąż walczy z traumą

 Dorota Mielcarek
11.10.2019 17:23
Katie Piper została oblana kwasem siarkowym
Katie Piper została oblana kwasem siarkowym (Instagram)

Katie Piper podzieliła się z fanami ważną refleksją. Kiedy w 2008 roku została oblana kwasem siarkowym, wiele wycierpiała – przeszła 40 operacji! Dziś wspiera wszystkich, którzy zmagają się z problemami psychicznymi i traumami.

1. Katie Piper oblana kwasem

Katie Piper, prezenterka telewizyjna i modelka, w 2008 roku, kiedy wychodziła z domu, podbiegł do niej wówczas nieznany nikomu mężczyzna. Wylał na jej twarz, szyję i ręce kwas siarkowy. Miejsca poparzenia były zdeformowane. Kobieta szybko trafiła do szpitala. Z powodu odczuwanego bólu, została wprowadzona w stan śpiączki famakologicznej na 12 dni. Niestety nie udało się cofnąć działania kwasu.

Kobieta musiała przejść aż 40 operacji, aby zrekonstruować poparzone miejsca. Okazało się, że mężczyzna, który wylał na nią kwas, to Stefan Sylvestre - człowiek wynajęty przez byłego chłopaka Katie Danny’ego Lyncha. Pozbawienie modelki urody miało być zemstą za rozstanie.

Katie Piper bez makijażu
Katie Piper bez makijażu (Instagram)
Zobacz film: "Co twarz mówi o twoim zdrowiu?"

Katie Piper wiele wycierpiała przez ostatnie kilkanaście lat. 10 października podczas Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego podzieliła się z fanami tym, co czuła, kiedy jej twarz była poparzona.

- Pamiętam, kiedy nie chciałam na nikogo patrzeć. Pamiętam, kiedy nie chciałam, aby ktokolwiek na mnie patrzył. Pamiętam, kiedy bałam się ludzi, mężczyzn. Pamiętam, kiedy bałam się świata. Pamiętam, kiedy otwarcie się na ludzi i mówienie o mojej traumie i szkodach psychicznych było po prostu niemożliwe. Dzisiaj, w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, moim pierwszym spotkaniem będzie to z terapeutą. Nadal się z nim spotykam. To wciąż pomaga i tylko dzięki niemu mogę dzisiaj o tym rozmawiać – napisała modelka, pokazując tym samym jak ważna jest opieka terapeutyczna nad osobami, które przeżyły traumę.

Katie Piper walczy z traumą
Katie Piper walczy z traumą (Instagram)

Nie bez znaczenia jest także fakt, że Katie Piper podzieliła się swoją historią z tysiącami ludzi na całych świecie. Osoby publiczne, które przyznają się do swoich słabości i chorób, pokazują obserwującym ich ludziom, że nie są sami i nie ma czegoś takiego jak "idealne życie".

Zobacz także: Używała brudne pędzle do makijażu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze