Kawitacja ultradźwiękowa

Kawitacją ultradźwiękową nazywamy zabieg usuwania tkanki tłuszczowej, w trakcie którego wykorzystywane są fale radiowe. Technika ta została opracowana we Włoszech i jest ona stosunkowo nowa. Kawitacja ultradźwiękowa może przynieść naszemu ciału wiele korzyści, ale istnieją też pewne przeciwwskazania oraz zagrożenia wynikające z wykonania zabiegu. Co trzeba wiedzieć?

Kawitacja ultradźwiękowa – dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Można stwierdzić, że kawitacja ultradźwiękowa jest bezpieczną metodą alternatywną dla liposukcji – zabiegu odsysania tłuszczu. Co więcej, jest ona zabiegiem bezinwazyjnym w przeciwieństwie do tradycyjnych metod usuwania tkanki tłuszczowej.

Zobacz film: "Jak nie dać się oszukać i kupić dobrą żywność?"

Wydawałoby się, że wszelkiego rodzaju zabiegi redukujące tkankę tłuszczową są polecane dla osób otyłych. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Zabiegi te są przeznaczone dla tej grupy osób, które mimo ćwiczeń i odpowiedniej diety nie mogą zrzucić tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w obrębie partii takich jak biodra, brzuch oraz ramiona. Absolutnie nie jest to sposób na odchudzanie, a jedynie metoda wspomagająca redukcję tkanki tłuszczowej.

Metoda ta nie tylko umożliwia redukcję tkanki tłuszczowej, ale również wpływa na zmniejszenie się widoczności cellulitu. Z zabiegu na zabieg „skórka pomarańczowa” staje się coraz mniej widoczna.

Na czym polega zabieg?

Fale emitowane przez głowicę urządzenia od kawitacji działają bezpośrednio na komórki tłuszczowe zlokalizowane w tkance podskórnej. W trakcie zabiegu wytwarzają się mikropęcherzyki, które powodują rozerwanie błon adipocytów, tj. komórek tkanki podskórnej. Z komórek tych uwolniony zostaje tłuszcz, który następnie w sposób samoistny zostaje wydalany z naszego organizmu.
Do efektów zabiegu kawitacji ultradźwiękowej zaliczamy:

  • Redukcję trudno usuwalnych złogów skumulowanych w naszym organizmie.
  • Wysmuklenie i ujędrnienie ciała.
  • Redukcję miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej, w tym:
  • Wysmuklenie kolan i ud;
  • Redukcję „bryczesów”;
  • Wymodelowanie talii

Warto jednak wiedzieć, że zabieg może również powodować skutki uboczne. Osoba go wykonująca musi być odpowiednio przeszkolona. Zbyt duża ilość ciepła generowana przez ultradźwięki prowadzi do zwiększenia ryzyka pojawienia się na skórze pęcherzy i niewielkich oparzeń.

Niewątpliwie kawitacja ultradźwiękowa to zabieg modelowania sylwetki, który w przeciwieństwie do innych metod jest zdecydowanie bezpieczniejszy. Przed decyzją o poddaniu się temu zabiegowi warto jednak skonsultować się z lekarzem, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania.

Komentarze (6)
~kasia
~kasia ponad rok temu

zjawisko kawitacji ultradźwiękowej nie ma nic wspólnego z działaniem fal radiowych, które w kosmetologii bazują na mechanizmach diatermii krótkofalowej metody kondensatorowej. Po ich zastosowaniu uzyskuje się podobne efekty, ale nie należy mylić fali ultradźwiękowej z fala radiową. Podczas wykonywania zabiegów z użyciem fal radiowych liczba i objętość komórek tłuszczowych nie zmniejszy się tak bardzo jak w przypadku kawitacji ultradźwiękowej.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Zabiegi na odchudzanie
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocni lekarze

Artykuły Zabiegi na odchudzanie
Zabiegi na odchudzanie

Zabiegi wyszczuplające ciało

sposoby na odchudzanie. Na początku oceniają oni kondycję skóry, a dopiero potem proponują odpowiednie zabiegi wyszczuplające. Pozwalają (...) Zabiegi wyszczuplające są świetnym sposobem na modelowanie...

Zabiegi na odchudzanie

Zabieg hydrokolonoterapii

Zabieg hydrokolonoterapii

Nowe badania przeprowadzone przez lekarzy z Uniwersytetu w Georgetown wykazały, że hydrokolonoterapia może prowadzić do pojawienia się poważnych skutków ubocznych tej „wewnętrznej kąpieli".

Zabiegi na odchudzanie

Skutki liposukcji

Skutki liposukcji

Nieinwazyjne usuwanie tłuszczu umożliwia odchudzenie i wymodelowanie ciała. Zabieg wysmukla sylwetkę, uelastycznia skórę, zmniejsza cellulit, a (...) co najważniejsze, likwiduje zbędne centymetry. Efekty zabiegu są...

Zabiegi na odchudzanie

Masaż ujędrniający

Masaż ujędrniający

Masaże ciała mają na celu przywrócenie jędrności i sprężystości skóry oraz wspomaganie procesu odchudzania. Dzięki nim następuje oczyszczanie organizmu z toksyn oraz zmniejszenie cellulitu.

Zabiegi na odchudzanie

Masaże wyszczuplające

Masaż ujędrniający pomagają w odchudzaniu. Zabiegi kosmetyczne można wykonywać w gabinecie kosmetycznym lub samodzielnie w domu. Masaże ciała mają na celu przywrócenie jędrności i sprężystości skóry oraz wspomaganie procesu...

Zabiegi na odchudzanie

Zabiegi ujędrniające ciało

do pracy. Stymulacja skóry i mięśni wspomaga odchudzanie i modelowanie sylwetki. Już po 10 zabiegach ciało staje się bardziej jędrne. Jeden zabieg kosztuje (...) jest wykonywany w specjalnej kapsule,...

Zabiegi na odchudzanie

Kosmetyki wyszczuplające

antycellulitowa jest przeznaczona do zabiegów wyszczuplających i antycellulitowych. Owijanie ciała folią kosmetyczną działa w następujący sposób: wpływa