Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Prof. Pyrć przewiduje, że Covid-19 wróci w przyszłym sezonie (WIDEO)

Profesor Krzysztof Pyrć, wirusolog z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ przewiduje, że koronawirus SARS Cov-2, który wywołuje chorobę Covid-19, zostanie z nami już na zawsze.

Zdaniem naukowca, wirus zacznie wygaszać się latem, jednak może powrócić w okresie jesienno-zimowym, podobnie jak grypa.

"Jeśli będziemy przygotowani na kolejny sezon, to będziemy silniejsi, w tej chwili błądzimy po omacku" – powiedział w programie specjalnym WP.

Więcej o nawracającej epidemii, dowiesz się, odtwarzając WIDEO.

Dołącz do nas! Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.