Tortury dla organizmu. Najstarsza lekarka ostrzega
Dr Gladys McGarey jest emerytowaną lekarką i popularyzatorką medycyny holistycznej. W listopadzie skończyła 103 lata, ale wciąż zachwyca doskonałą kondycją i niesamowitym apetytem na życie. Nadal jest też aktywna w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się swoimi radami na temat długowieczności. Zdradza też, czego koniecznie trzeba unikać.
1. Jak dożyć 103 lat w dobrej kondycji?
Dr Gladys Taylor McGarey zyskała międzynarodową popularność jako "matka medycyny holistycznej". Jest współzałożycielką American Holistic Medical Assocation - organizacji, która przyczyniła się do rozwijania tej dziedziny w Stanach Zjednoczonych. Amerykanka pracowała jako lekarz przez sześć dekad. Kiedy skończyła 86 lat postawiła odejść na zasłużoną emeryturę i poświęcić się zajęciom, na które wcześniej nie miała czasu.
Dr Gladys McGarey w książkach i w mediach społecznościowych dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi kluczowych zasad, które pomogą utrzymać sprawność ciała i błyskotliwość umysłu na długie lata. Jest najlepszym przykładem na to, że da się zatrzymać wewnętrzną młodość mimo upływu lata. Amerykanka pod koniec listopada hucznie świętowała swoje 103. rodziny.
Cały czas jest aktywna w mediach społecznościowych, a jej profil na Instagramie obserwuje 46 tys. osób.
2. Recepta na długowieczność amerykańskiej lekarki
Dr Gladys McGarey opracowała sześć kluczowych zasad, które jej zdaniem odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu dobrej kondycji organizmu. 103-latka podkreśla wagę odpowiednio nawodnienia organizmu i odżywiania. Zaznacza jednak, że nie ma uniwersalnej diety dla wszystkich, kluczowe jest wsłuchiwanie się w swój organizm i jego reakcje na poszczególne produkty.
- Sprawdź, co działa w twoim przypadku – radzi dr McGrey. - Nie unikaj mięsa, ale jeżeli ci jakieś nie odpowiada, to go nie jedz. Nie jedz jagnięciny, tylko dlatego, że ktoś mówi, że jest dobra dla wszystkich. Nie zgadzam się z tym – dodaje lekarka.
Sześć zasad dobrego życia według dr Gladys McGarey
- prowadzenie aktywnego trybu życia,
- odnalezienie poczucia sensu i celu w życiu,
- kontakt z innymi ludźmi, unikanie samotności,
- miłość, jest lekarstwem na wszystko,
- realizacja pasji,
- otwarcie na świat i ludzi.
- Najszczęśliwsi i najzdrowsi ludzie, jakich znam, są w stanie odpuścić rzeczy lub doświadczenia, które już im nie służą. Życie jest zbyt krótkie, aby rozmyślać i rozważać tę samą myśl w kółko. Robiąc to, zasadniczo siebie torturujesz – ostrzega lekarka.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.