Trwa ładowanie...

Mikropompa insulinowa Accu-Chek Solo – rewolucja zaczęła się w Polsce!

Bezdrenowa mikropompa insulinowa Accu-Chek Solo firmy Roche to wyrób, który może dosłownie dokonać prawdziwej rewolucji w życiu pacjentów chorych na cukrzycę! Co więcej, po raz pierwszy dokonano podłączenia do niej pacjentki właśnie w Polsce! Gdzie to się odbyło, jakie są jej pierwsze odczucia i czym właściwie jest to urządzenie?

1. Accu-Chek Solo, czyli…

Zwykle insulinoterapia odbywa się albo przez samodzielne wstrzyknięcia odpowiednich dawek insuliny przy użyciu tak zwanego pena, albo przez podłączenie pompy insulinowej. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ale niestety nie idealne.

Zwykła pompa jest dość duża, wymaga stałej obecności drenu, co niektórych zniechęcało przed wypróbowaniem tej metody. Accu-Chek Solo to wyrób, który idzie znacznie dalej. Jest to stworzona przez Roche mikropompa insulinowa, która nie wymaga drenu, a dodatkowo jest znacznie mniejsza, wygodniejsza, lżejsza i bardziej estetyczna.

Składa się z takich elementów jak:

  • nowoczesny, wielofunkcyjny, estetyczny pilot przypominający smartfona. Jest łatwy w obsłudze i bardzo intuicyjny.
  • zbiornik na insulinę, który przemyślany jest tak ergonomicznie, by mógł być wymieniany średnio raz na 3-4 dni
  • moduł infuzyjny (użytkowanie do 3 dni) składający się z kaniuli oraz uchwytu pompy
  • baza mikropompy stworzona została maksymalnie ergonomicznie. Można jej używać do 120 dni.

2. Kilka słów więcej o Accu-Chek Solo

Nowoczesna mikropompa insulinowa Accu-Chek-Solo jest urządzeniem niezwykle poręcznym i wygodnym. To świetnie przemyślany system, którego najważniejszą część instalujemy w określonym miejscu na ciele i sterujemy nią oddzielnym pilotem. Możemy spersonalizować działanie pompy dokładnie pod nasze potrzeby.

Niezależnie od tego czym się zajmujemy, jak aktywny tryb życia prowadzimy, czy często podróżujemy, chodzimy po górach, jeździmy na rowerze, rolkach albo nowoczesnej elektrycznej hulajnodze, niezależnie od aktywności jaką aktualnie wykonujemy, system możemy monitorować i sterować za pomocą wspominanego pilota.

Accu-Chek Solo może być idealnym rozwiązaniem dla dzieci. Systemu można używać już od drugiego roku życia. Wszyscy rodzice małych diabetyków doskonale wiedzą jak ich pociechy nie lubią płatających się drenów.. Nowoczesna mikropompa insulinowa pomoże aktywnie spędzać dzieciństwo i odczuwać mniej kompleksów związanych z chorobą.

3. Pierwsza pacjentka na świecie – co wydarzyło się w Żorach?

Jak już wspomniano w nagłówku, pierwszą pacjentką na świecie podłączoną komercyjnie do mikropompy insulinowej Accu-Chek Solo była chora prowadzona przez dr n.med. Violettę Szostek-Gaweł. Miało to miejsce w poradni Art-Med w Żorach na Śląsku. Jakie były pierwsze odczucia pacjentki? W smsie wysłanym następnego dnia do przedstawiciela Roche napisała: "Super cukier, 94 rano. Żaden kabelek się człowiekowi nie pląta w nocy, a tak lekka pompa, że jej nie czuć. Tak można chorować."

Diabetycy, szykujcie się na zmianę i poczujcie się swobodniej!

Więcej informacji na stronie producenta: https://www.accu-chek.pl/

Materiał sponsorowany

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.